Trwa ładowanie...
d32fk1w

Przychody Trans Polonii wzrosły o blisko 200% r/r do 17,4 mln zł w lipcu

Warszawa, 22.08.2016 (ISBnews) - Trans Polonia odnotowała 17,4 mln zł przychodów ze sprzedaży w lipcu, co w ujęciu rocznym oznacza wzrost bliski 200%, podała spółka. Skokowy wzrost to skutek akwizycji Orlen Transport, jak również dobrej sytuacji rynkowej w segmencie transportu płynnych towarów chemicznych.
Share
d32fk1w

"W lipcu, następnym dobrym miesiącu dla Trans Polonii, kontynuowaliśmy nasze starania ku osiągnięciu jak najwyższej sprzedaży, zarówno w obszarze transportu paliw w ramach spółki OTP, jak i w usługach przewozu płynnej chemii, produktów spożywczych i mas bitumicznych. Ostatni miesiąc jak i III kwartał to sezonowo najbardziej intensywny okres dla naszej branży jak i spółki, co pozwala oczekiwać pozytywnych rezultatów w kolejnych miesiącach" - powiedział prezes Dariusz Cegielski, cytowany w komunikacie.

Ww całym okresie od stycznia do lipca 2016 r. przychody netto ze sprzedaży grupy kapitałowej Trans Polonia wyniosły ok. 90,78 mln zł (wzrost o 169% r/r). Grupa wypracowała 90,8 mln zł, choć konsolidacja nabytego podmiotu nie rozpoczęła się z początkiem roku (dane konsolidowano od 1 marca). Trans Polonia osiąga pierwsze synergie w ramach rozszerzenia palety usług o przewóz paliw płynnych, podano również.

Długoterminowym zamierzeniem spółki jest osiągnięcie wiodącej pozycji na europejskim rynku przewozów cysternowych, zwłaszcza w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Pomóc temu może posiadanie już teraz szerokiego zakresu oferty w zakresie transportu płynnych towarów oraz solidne doświadczenie i nowoczesne zasoby logistyczne, przypomniano.

Trans Polonia to operator transportowo-logistyczny oferujący przewozy cysternowe płynnych surowców chemicznych i spożywczych oraz mas bitumicznych. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)

d32fk1w

Podziel się opinią

Share
d32fk1w
d32fk1w