Trwa ładowanie...
d16mgia
giełda
29-10-2012 17:09

Przyszłość rynku kapitałowego na VII Kongresie Zarządów Spółek Giełdowych SEG

29.10. Warszawa (PAP) - Przyszłość rynku kapitałowego i strategia rozwoju spółek w warunkach niepewności to tematy VII Kongresu Zarządów Spółek Giełdowych zorganizowanego przez...

d16mgia
d16mgia

29.10. Warszawa (PAP) - Przyszłość rynku kapitałowego i strategia rozwoju spółek w warunkach niepewności to tematy VII Kongresu Zarządów Spółek Giełdowych zorganizowanego przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

W trakcie Kongresu prezes NBP Marek Belka zapewniał, że obecnej sytuacji gospodarczej w Polsce nie można nazwać kryzysem, a co za tym idzie nie ma potrzeby realizowania polityki pieniężnej na czasy kryzysu.

Uczestnicy wzięli udział w panelach na temat przyszłości rynku kapitałowego, nowych form przywództwa w firmach oraz wpływu nowych technologii na powstawanie modeli biznesowych.

O przyszłości i stanie obecnym polskiego rynku kapitałowego dyskutowali wiceminister skarbu Paweł Tamborski, przewodniczący KNF Andrzej Jakubiak, prezes GPW Ludwik Sobolewski, wiceprezes, partner PwC Jacek Socha oraz prezes Sądu Polubownego przy KNF, współpracujący z kancelarią Salans Aleksander Chłopecki.

d16mgia

"Model jednoosobowego przywództwa w firmie to przeszłość" - uważa prezes PGNiG Grażyna Piotrowska-Oliwa. "W tradycyjnej strukturze opartej na hierarchii, potrzeba również zmian, dlatego warto w tych strukturach wyszukiwać pracowników z nową wizją, talentem i należy takich liderów dopuszczać do współtworzenia przedsiębiorstwa i jego nowej struktury" - mówił wiceprezes Zakładów Azotowych Puławy Marek Kapłucha.

Uczestnicy zastanawiali się również, jak pod wpływem nowych technologii zmienia się rynek i konsument oraz w jaki sposób budować strategie biznesowe firmy, aby efektywnie odpowiadały na nowe potrzeby klientów.

"Technologia sama w sobie nie stanowi dzisiaj źródła przewagi konkurencyjnej. Na rynku wygrywają firmy, które doskonalą metody analizy tego, w jaki sposób klienci szukają informacji i zmieniają swój sposób działania dzięki nowym technologiom" - mówiła Magda Dziewguć, wiceprezes Exatel.

CHARYTATYWNY BIEG RYNKU KAPITAŁOWEGO NA RZECZ EDUKACJI MŁODZIEŻY

d16mgia

Kongres SEG zakończył się Charytatywnym Biegiem Rynku Kapitałowego. Uzyskane podczas biegu środki umożliwią udział młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w programie "Zarządzanie firmą", realizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Młodzież zdobywa wiedzę z zakresu mikroekonomii dotyczącą reguł działania przedsiębiorstw i praktycznie ją weryfikuje za pomocą nowoczesnego narzędzia, jakim jest symulacja komputerowa.

"Bieg poprowadził wielokrotny mistrz olimpijski Robert Korzeniowski. Każdy przebiegnięty przez uczestnika kilometr pozwolił na udział w programie 50 uczniów. Uczestnicy biegu, pomimo śnieżycy, przebiegli łącznie 94 km. Bieg ma odbywać się na Kongresach Zarządów Spółek SEG w kolejnych latach" - poinformował prezes SEG Mirosław Kachniewski.

Dodał, że łączny przebiegnięty przez uczestników dystans oraz środki pieniężne uzyskane podczas licytacji pozwolą 7.500 uczniom wziąć udział w programie, w którego finałach międzynarodowych polscy uczniowie obecni są od 2008 roku. W maju 2012 licealiści z Łosic i Tarnowa zajęli pierwsze oraz trzecie miejsce na 726 drużyn startujących w europejskim finale konkursu Virtual Business Challenge 2012. W sierpniu 2012 licealiści z Łosic zajęli trzecie i szóste miejsce w światowym finale konkursu Global JA Titan Challenge rozegranego w amerykańskim Wilmington.

d16mgia

Kongres odbył się 26-27 października. Udział wzięło ponad 250 przedstawicieli zarządów polskich spółek giełdowych.

Partnerami strategicznymi Kongresu są Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Kulczyk Oil Ventures, Zakłady Azotowe Puławy SA. Partner merytoryczny to PwC. Partnerzy to Exatel SA, Polska Grupa Energetyczna PGE SA, PGNiG SA, KDPW, NextiraOne oraz kancelaria Salans.

Patronem medialnym Kongresu jest Polska Agencja Prasowa.

Więcej informacji na temat Kongresu znajduje się na stronie www.seg.org.pl. (PAP)

dan/

d16mgia
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16mgia