Trwa ładowanie...
dgnhtvu
dgnhtvu
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

PSG: trzyletnia gwarancja zatrudnienia, nie będzie zwolnienia 1300 osób (aktl.)

#
dochodza szczegóły strategii
#
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dgnhtvu

17.06. Warszawa (PAP) - Trzyletnia gwarancja zatrudnienia, która pozwoli na uniknięcie zwolnienia 1300 osób - to założenia nowej strategii Polskiej Spółki Gazownictwa przedstawionej w piątek w Warszawie.

Jak mówił prezes PSG Jarosław Wróbel, na lata 2016-18 zarząd przeznaczył dla pracowników zatrudniającej 10,5 tys. osób spółki system motywacyjny o łącznej wartości ok. 150 mln zł. Po proponowanych zmianach każdy pracownik zyska ok. 14 tys. zł rocznie. Minimalne wynagrodzenie w spółce ma wynieść 3 tys. 100 zł. 23 proc. wynagrodzenia będzie ruchome, zależne od wyników.

Jak dodał, wszystkie działające w firmie związki (11) podpisały się pod systemem wynagradzania.

dgnhtvu

Strategia powstała w wyniku ponad dwumiesięcznych konsultacji zarządzających i strony społecznej, którzy wspólnie ją wypracowali.

Wróbel podkreślił, że nowa strategia pozwoliła na uniknięcie zaproponowanej przez poprzednie władze spółki redukcji zatrudnienia o ok. 1300 pracowników. Przypomniał, że obowiązująca do piątku strategia zakładała redukcję kosztów spółki o ok. 180 mln zł. "Po trzech latach konsolidacji, jedyną wizją była redukcja kosztów - mówił odnosząc się do strategii wypracowanej przez poprzedników.

W zaprezentowanej w piątek strategii władze PSG założyły, że w ciągu najbliższych 6 lat PSG stanie się narodowym operatorem systemu dystrybucyjnego gazu. Założono też, że skumulowana EBITDA ma wynieść w 2022 r. prawie 16 mld gazu.

EBITDA (z ang. Earnings Before Interest, Taxes, Depreciation and Amortization) to zysk operacyjny przedsiębiorstwa przed potrąceniem odsetek, podatków i amortyzacji.

dgnhtvu

Stopień gazyfikacji Polski w 2022 r. ma wynieść 60,79 proc. (z 58 proc. obecnie), a wolumen dystrybuowanego gazu ma osiągnąć poziom 79 mld m. sześc. Powstanie 17 zakładów gazowniczych na prawach oddziału i "dwieście kilkadziesiąt gazowni i punktów gazowniczych" w całym kraju. "Przechodzimy na zupełnie inną strukturę(...) bardzo mocno skorelowaną z podziałem terytorialnym kraju i to przyszłym podziałem terytorialnym kraju, wierzymy bowiem, że województwo środkowopomorskie ze stolicą w Koszalinie, powstanie" - powiedział prezes PSG. Jego zdaniem choć zakładów będzie mniej (obecnie jest ich 25) to ze względu na to, że wzrośnie liczba mniejszych placówek, klienci będą mieli ułatwiony kontakt ze spółką.

"Dla przeciętnego klienta fundamentem jest gazownia (... ) i będzie obsługiwać klientów w pełnym zakresie"- zapewnił.

Gazowni ma być 167. Jak mówił Wróbel "w ciągu pół roku w Polsce powiatowej, w Polsce terytorialnej powstanie 46 nowych jednostek infrastruktury PSG".

Dodał, że planowane jest też stopniowe zwiększanie nakładów inwestycyjnych w PSG, z obecnych 1,2 mld zł rocznie do 2 mld zł w 2022 r.

Część pieniędzy pochodzić będzie z funduszy unijnych. Wróbel ujawnił, że w nowej perspektywie spółka zakontraktowała już blisko pół miliarda zł a "dalsze aplikacje trwają".

dgnhtvu

Podziel się opinią

Share

dgnhtvu

dgnhtvu