Trwa ładowanie...
era
17-12-2010 22:10

PTK Centertel oraz PTC chcą korzystać z jednej sieci

PTK Centertel oraz Polska Telefonia Cyfrowa chcą wspólnie korzystać z infrastruktury sieciowej oraz pasm częstotliwości. W ciągu 5 lat przyniesie to firmom oszczędności rzędu setek milionów złotych - poinformowała w piątek w komunikacie Telekomunikacja Polska.

PTK Centertel oraz PTC chcą korzystać z jednej sieciŹródło: Jupiterimages
d10mo5h
d10mo5h

TP podała, że obie firmy podpisały list intencyjny o współpracy w zakresie wzajemnego korzystania z infrastruktury sieciowej oraz pasm częstotliwości. PTK Centertel jest operatorem sieci Orange, a Polska Telefonia Cyfrowa operatorem sieci Era i Heyah.

"Firmy skierowały do UOKiK wniosek o zgodę na założenie spółki joint-venture, odpowiedzialnej za zarządzanie radiowymi sieciami dostępowymi obu operatorów. Dzięki tej współpracy klienci będą mogli korzystać z sieci o jeszcze lepszej jakości, wspierających dostarczanie innowacyjnych usług" - napisano w komunikacie.

Z informacji spółki wynika, że wzrośnie również opłacalność oraz efektywność inwestycji sieciowych. Pozwoli to na szybszy rozwój infrastruktury i w ciągu 5 lat przyniesie obu partnerom oszczędności rzędu setek milionów złotych.

- Współpraca między operatorami przy inwestycjach i eksploatacji sieci to rynkowa przyszłość, ale zarazem konieczność. Od dawna przekonuję, że operatorzy komórkowi mogą i powinni razem budować nowoczesną sieć w Polsce. Dzięki współpracy można poprawić marże operatorów i ograniczyć ryzyko inwestycji w nowe technologie. Podpisany dziś list intencyjny z PTC otwiera drogę do takiej współpracy - powiedział cytowany w informacji prezes Grupy TP Maciej Witucki.

d10mo5h

Według prezesa PTC Klausa Hartmanna "dwie czołowe polskie firmy połączą swój potencjał, aby zaoferować klientom najlepszą w Polsce infrastrukturę do obsługi telefonii i internetu mobilnego".

Wstępna koncepcja zakłada równe, 50-proc. udziały w planowanej spółce joint-venture. Jej zadaniem ma być budowanie, zarządzanie i utrzymanie współdziałających sieci w ramach wzajemnej współpracy.

Strony deklarują, że po uzyskaniu pozytywnej decyzji UOKiK uzgodnią szczegółowe zasady współpracy oraz sformalizują je w postaci stosownych umów. Firmy ustaliły, że zakres ich współpracy ograniczy się wyłącznie do wybranych kwestii technicznych i nie będzie dotyczył innych sfer ich działalności na rynku telekomunikacyjnym.

d10mo5h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10mo5h