Trwa ładowanie...
d1vbn32

Pula akcji dla inw. indywid. w ofercie GPW 30 proc., dalszego zwiększania nie będzie - MSP (opis)

25.10. Kraków (PAP) - W ofercie GPW pula akcji dla inwestorów indywidualnych wyniesie 30 proc. Nie przewiduje się jej dalszego zwiększenia - powiedział w poniedziałek minister...

d1vbn32
d1vbn32

25.10. Kraków (PAP) - W ofercie GPW pula akcji dla inwestorów indywidualnych wyniesie 30 proc. Nie przewiduje się jej dalszego zwiększenia - powiedział w poniedziałek minister skarbu Aleksander Grad.

"W prospekcie zapisaliśmy 25 proc. dla inwestorów indywidualnych z możliwością zwiększenia do 30 proc. i wydaje się, że to zwiększenie o 5 proc. będzie miało miejsce. Chcemy zachować właściwą równowagę między inwestorami indywidualnymi i instytucjonalnymi, dlatego dalszego zwiększania puli dla indywidualnych już nie będzie" - powiedział minister skarbu Aleksander Grad dziennikarzom.

Dodał, że spodziewa się redukcji zapisów w transzy inwestorów indywidualnych.

Skarb Państwa zaoferuje do 26.786.530 akcji serii B o wartości nominalnej 1,00 zł każda. Reprezentują one do 63,82 proc. kapitału zakładowego spółki. Cena maksymalna akcji w ofercie GPW została ustalona na 43 zł.

d1vbn32

Prospekt zakłada, że każdy inwestor indywidualny ma możliwość złożenia tylko jednego zapisu. Zapis powinien opiewać na minimum 10 akcji i nie więcej niż 100 akcji.

Zapisy na akcje GPW dla inwestorów indywidualnych rozpoczęły się 18 października i potrwają do środy, 27 października. Dla inwestorów instytucjonalnych zapisy odbędą się od 29 października do 3 listopada. Obecnie trwa budowa księgi popytu.

28 października zostanie ustalona ostateczna liczba akcji sprzedawanych oraz liczba akcji oferowanych w poszczególnych transzach.

W tym dniu zostanie podana także cena sprzedaży dla inwestorów indywidualnych i cena sprzedaży dla inwestorów instytucjonalnych. Cena ta zostanie opublikowana około 29 października.

Debiut spółki na giełdzie planowany jest na 9 listopada.(PAP)

rgr/ pr/ pel/ ana/

d1vbn32
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vbn32