Trwa ładowanie...
d1sx6h9
d1sx6h9
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

"Puls Biznesu": Eksportowa korrida

Już za chwilę powitamy Hiszpanię w gronie pięciu naszych najlepszych rynków eksportowych - czytamy w "Pulsie Biznesu".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1sx6h9

Po zahamowaniu eksportu na Wschód, polskie firmy zapukały do innych drzwi. Najszerzej otworzyły się te do Hiszpanii, która już żegna kryzys. Jak powiedział gazecie Marcin Luziński, ekonomista BZ WBK, Hiszpanie wprowadzili wiele reform strukturalnych, dotyczących m.in. rynku pracy i wygląda na to, że mają one silne pozytywne przełożenie na tempo wzrostu.

Od stycznia do kwietnia eksport z Polski do tego kraju wzrósł o 22 proc., co dało Hiszpanii siódme miejsce na liście odbiorców naszych towarów. Nadal na czele rankingu są Niemcy, do których eksport wzrósł o 9 proc., a dalej W.Brytania z 10,5 proc. wzrostem oraz Czechy - wzrost o 13,1 proc.

Zdaniem ekspertów teraz coraz więcej eksporterów bierze na celownik Bliski i Daleki Wschód, Afrykę i Amerykę Południową.

d1sx6h9

Podziel się opinią

Share
d1sx6h9
d1sx6h9