Trwa ładowanie...
d356tsw

"Puls Biznesu": Mazowsze ogłasza nowe konkursy

Region rusza z unijnymi dotacjami dla biznesu - donosi "Puls Biznesu".

Share
d356tsw

Po wielu miesiącach oczekiwania przedsiębiorcy mający siedzibę lub oddział na Mazowszu wreszcie będą mogli sięgnąć po unijne granty z regionalnej puli. Do tej pory do wzięcia były tu tylko fundusze z programów ogólnokrajowych. Sytuacja zmieni się 30 grudnia, kiedy wystartuje pierwszy konkurs dla firm z Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) Województwa Mazowieckiego.

W naborze z działania 1.2 "Działalność badawczo-rozwojowa przedsiębiorstw" na przedstawicieli biznesu czeka 5 mln EUR. "Najwięcej pieniędzy w nowej unijnej perspektywie firmy dostaną na działalność badawczo-rozwojową. Tego obszaru dotyczy również ten konkurs. Firmy mogą dostać bony na projekty B+R, a otrzymane pieniądze będą mogły przeznaczyć na przedsięwzięcia z jednostkami naukowymi" - mówi Mariusz Frankowski, dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych (MJWPU), która zajmuje się organizacją konkursów z RPO.

Ten konkurs to będzie preludium do prawdziwego wysypu naborów wspierających przedsiębiorczość, jaki nastąpi w przyszłym roku.

d356tsw

Podziel się opinią

Share
d356tsw
d356tsw