Trwa ładowanie...
d317deq
31-03-2016 02:10

"Puls Biznesu": Polskie jest dobre, bo dobre i tanie.

Nie na wczasy, a na zakupy. Sąsiedzi, skuszeni słabością waluty, wydają u nas miliardy złotych. Królują Niemcy i Ukraińcy - zwraca uwagę "Puls Biznesu".

d317deq
d317deq

O drożyźnie nad Wisłą już dawno wszyscy zapomnieli. Ceny towarów i usług nieprzerwanie spadają od połowy 2014 r., co przy rosnących płacach napędza apetyt konsumpcyjny przeciętnego Polaka.

Również nasi sąsiedzi coraz chętniej przekraczają granicę, by płacić za zakupy w złotych - w ubiegłym roku wydali prawie 38 mld zł. Tylko w czwartym kwartale cudzoziemcy zostawili u nas 8,9 mld zł, aż o 16,6 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku - pisze gazeta.

GUS skrupulatnie sprawdził, którzy sąsiedzi i po co do nas przybywają. Najchętniej zaopatrują się u nas Niemcy, Litwini, Rosjanie. Co ciekawe, nie słabnie zainteresowanie Ukraińców, od których pochodził co czwarty złoty wydany przez cudzoziemców nad Wisłą.

d317deq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d317deq

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj