Trwa ładowanie...
d1zi6jq
20-10-2015 04:35

"Puls Biznesu": Potrzeba posiadania

Ponad 50 proc. Szwajcarów mieszka w wynajętych lokalach. W Polsce, według danych GUS, to zaledwie ok. 8 proc., a w nieruchomościach własnościowych mieszka 73 proc. - pisze "Puls Biznesu".

d1zi6jq

Podobnie jest też w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej, a więc zamieszkałych przez społeczeństwa na dorobku - zauważa "PB". Zaś w najzamożniejszych państwach Europy wynajem jest bardzo popularny. Liderami są Niemcy, Austria i Szwajcaria, gdzie około połowa obywateli tak mieszka.

Powody są różne: od wyśrubowanych cen nieruchomości (Szwajcaria), przez wysoką dostępność tanich czynszówek (RFN, Austria), po powszechną potrzebę mobilności przy niedoborze mentalnego ciśnienia na posiadanie własnych czterech kątów - mówi analityk portalu RynekPierwotny.pl Jarosław Jędrzyński.

W Polsce wiele osób woli spłacać raty kredytu niż finansować komuś mieszkanie, a przy miesięcznym czynszu 2 tys. zł może się to stać już po 14 latach. Ponadto jest u nas bardzo silna potrzeba posiadania własnej nieruchomości - zauważa dyrektor sprzedaży Alpha Park Teresa Witkowska.

d1zi6jq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zi6jq