Trwa ładowanie...
d11coez

PZ Cormay chce, by przychody grupy w '13 r. przekroczyły 200 mln zł (opis)

27.05. Warszawa (PAP) - PZ Cormay chce, by przychody grupy w tym roku przekroczyły 200 mln zł - poinformował dziennikarzy prezes firmy Tomasz Tuora. Dodał, że celem spółki jest...

Share
d11coez

27.05. Warszawa (PAP) - PZ Cormay chce, by przychody grupy w tym roku przekroczyły 200 mln zł - poinformował dziennikarzy prezes firmy Tomasz Tuora. Dodał, że celem spółki jest wypracowanie w 2013 r. rentowności netto powyżej 10 proc. i rentowności EBITDA powyżej 20 proc.

"Chcemy, by przychody w 2013 r. przekroczyły 200 mln zł" - powiedział prezes.

"Naszym celem jest rentowność netto powyżej 10 proc. i rentowność EBITDA powyżej 20 proc." - dodał.

W lutym PZ Cormay przez spółkę zależną Orphee nabył 50 proc. akcji firmy Diesse. Ze względu na zamiar dokupienia pozostałych 50 proc. akcji Cormay zadecydował o pełnej konsolidacji wyników już od I kwartału 2013 r. W tym celu zwiększono pozycję zobowiązania długoterminowe o 64 mln zł, a po stronie aktywów umieszczono pełną wartość spółki Diesse szacowaną na 120 mln zł.

d11coez

Zgodnie z umową, Orphee ma prawo skorzystać z opcji wykupu pozostałych 50 proc. akcji Diesse od grudnia 2013 r. Tuora poinformował, że spółka zamierza to zrobić.

"Na zakup pozostałych akcji Diesse spółka Orphee będzie potrzebowała minimum 15 mln euro. Te środki chcemy pozyskać z emisji akcji Orphee oraz z długu. Obecnie jest za wcześnie, by powiedzieć na jakie proporcje się zdecydujemy" - powiedział Tuora.

"Obecnie trwają prace nad prospektem emisyjnym" - dodał.

Tuora podtrzymał zamiar przeniesienia na główny rynek GPW notowanej dotychczas na NewConnect spółki Orphee. Jego zdaniem najwcześniej może do tego dojść jesienią.

d11coez

PZ Cormay chce być obecny na rynku USA poprzez dystrybutora.

"W USA chcemy być obecni przez dystrybutora, nie planujemy budować tam własnej organizacji. Głównym kierunkiem strategicznym dla sprzedaży są Chiny" - powiedział Tuora.

PZ Cormay w I kwartale 2013 roku miał 46,1 mln zł skonsolidowanych przychodów, zysk z działalności operacyjnej w wysokości 5,5 mln zł oraz zysk netto 4,5 mln zł. (PAP)

mj/ morb/ asa/

d11coez
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11coez
d11coez