Trwa ładowanie...
d49esj7

PZ Cormay rozpoczął budowę nowej fabryki produktów grupy

Warszawa, 25.11.2014 (ISBnews) - PZ Cormay rozpoczął budowę nowej fabryki w Podstrefie Lublin, poinformował prezes spółki Janusz Płocica. Zgodnie z założeniami prace budowlane zakończą się jesienią 2015 roku, a uruchomienie produkcji nastąpi do grudnia 2015 roku.

Share
d49esj7

"Działalność Cormay związana jest z regionem Lubelszczyzny i Lublinem właściwie od samego początku, dlatego też naturalnym ruchem była decyzja o inwestycji właśnie w tym miejscu. Tutaj działają wyższe uczelnie kształcące naszych przyszłych pracowników, polepsza się znacząca infrastruktura logistyczna, a strefa ekonomiczna pozwala na wykorzystanie dodatkowych korzyści podatkowych. Rozpoczynamy budowę nowoczesnego zakładu w wymagającej branży diagnostycznej, mamy nadzieję, że produkty tutaj wytwarzane zdobędą szybko zaufanie naszych klientów" - powiedział Płocica, cytowany w komunikacie.

Nie wykluczył dalszej rozbudowy zakładu w następnych latach. W zakładzie produkowane będą m.in. najnowsze produkty grupy, które decydować będą o dalszym rozwoju spółki i fabryki.

W związku z działalnością w SSE Grupa Cormay uzyska możliwość skorzystania z ulgi podatkowej w maksymalnej wysokości ok. 19 mln zł do wykorzystania w terminie do końca 2020 r. Ulgi możliwe będą do wykorzystania od momentu rozpoczęcia produkcji w nowej fabryce.

d49esj7

Inwestycja, polegająca na budowie i wyposażeniu budynku wielofunkcyjnego o łącznej powierzchni użytkowej 4,3 tys. m2, obejmującego część produkcyjną oraz zaplecze biurowe i magazynowe, kosztować będzie łącznie ok. 40 mln zł netto.

Szacunkowo 35% nakładów inwestycyjnych będzie sfinansowana z trzech projektów współfinansowanych ze środków unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, pozostała kwota stanowi wkład własny Spółki.

Budowa centrum produkcyjnego jest jednym z istotnych elementów strategii grupy Cormay. W SSE spółka uruchomi seryjną produkcję wysokiej klasy aparatów diagnostycznych oraz związanego z nimi wyposażenia, które poszerzą ofertę handlową, otwierając przed firmą nowe możliwości dynamicznego wzrostu. Ponadto obiekt scali dotychczas funkcjonujący zakład produkujący odczynniki w Maryninie oraz lubelskie magazyny i biura, zapewniając nowoczesną przestrzeń do rozwoju nie tylko dla obecnych, ale i nowych pracowników. W centrum produkcyjnym Cormay zatrudnionych będzie łącznie 120 osób, w tym powstanie co najmniej 20 nowych miejsc pracy.

PZ Cormay to producent wysokiej jakości odczynników diagnostycznych i dystrybutor światowej klasy aparatury medycznej. Od ponad 27 lat zajmuje się produkcją testów in vitro dla chemii klinicznej, elektroforezy, hematologii, koagulologii oraz serologii grup krwi.

(ISBnews)

d49esj7

Podziel się opinią

Share
d49esj7
d49esj7