Trwa ładowanie...
d4fraa6
d4fraa6

PZ Cormay złożył żądanie zwołania NWZ przez Orphee, chce zmienić zarząd

Warszawa, 08.10.2014 (ISBnews) - Zarząd PZ Cormay w celu uzyskania pełnej kontroli nad spółkami zależnymi, w tym Orpfee  złożył ponowne żądanie zwołania nadzwyczajnego walnego zgromadzenia tej spółki z porządkiem obrad, obejmującym odwołanie dotychczasowego zarządu i zastąpienie nowym z prezesem Januszem Płocicą, poinformował PZ Cormay.
Share
d4fraa6

Spółka poinformowała, że pomimo skierowania żądania zwołania walnego do Rady Dyrektorów (organ zarządzający) spółki zależnej - Orphée SA z siedzibą w Genewie - spółka zaniechał zwołania NWZ

"W związku z powyższym, zarząd emitenta, w celu uzyskania pełnej kontroli nad spółkami z grupy kapitałowej emitenta, w tym nad spółką, (poprzez dokonanie zmian w składzie organu zarządzającego spółki, tj. Rady Dyrektorów spółki), złożył ponowne żądanie zwołania NWZ spółki z porządkiem obrad, obejmującym odwołanie z Rady Dyrektorów spółki Pana Tomasza Tuora, Pana Tadeusza Tuora oraz Pani Katarzyny Jackowskiej oraz powołanie do Rady Dyrektorów spółki Pana Janusza Płocicę (prezesa zarządu emitenta), Pana Wojciecha Suchowskiego (wiceprezesa zarządu emitenta) i Pana Michała Błacha. Powyższe żądanie zostało prawidłowo przekazane uprawnionym reprezentantom spółki" - czytamy w komunikacie.

Pod koniec września były już prezes i akcjonariusz PZ Cormay Tomasz Tuora poinformował, że złożył pozew do Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie "nielegalnego przejęcia władzy" w spółce PZ Cormay S.A. W pozwie zaskarżył uchwały walnego zgromadzenia, będące podstawą zmian w składzie rady nadzorczej spółki i, w konsekwencji zmian w jej zarządzie, do których doszło 26 sierpnia br.

d4fraa6

W sierpniu br. rada nadzorcza PZ Cormay odwołała prezesa Tomasza Tuorę i członka zarządu Barbarę Tuora-Wysocką i powołała na jego miejsce Janusza Płocicę - w latach 2005-2014 prezes Zelmera. Drugim członkiem zarządu został Wojciech Suchowski.

PZ Cormay to producent wysokiej jakości odczynników diagnostycznych i dystrybutor światowej klasy aparatury medycznej. Od ponad 27 lat zajmuje się produkcją testów in vitro dla chemii klinicznej, elektroforezy, hematologii, koagulologii oraz serologii grup krwi.

(ISBnews)

d4fraa6

Podziel się opinią

Share
d4fraa6
d4fraa6