Trwa ładowanie...
duqzwgd

PZU liczy na zamknięcie transakcji zakupu bałtyckich spółek i Link4 do końca '14

17.04. Warszawa (PAP) - PZU spodziewa się, że transakcje zakupu bałtyckich spółek i Link4 nie wpłyną na jego możliwości dywidendowe. Zamknięcie transakcji spodziewane jest do końca...

duqzwgd
duqzwgd

17.04. Warszawa (PAP) - PZUPZU (Zobacz notowania spółki ») spodziewa się, że transakcje zakupu bałtyckich spółek i Link4 nie wpłyną na jego możliwości dywidendowe. Zamknięcie transakcji spodziewane jest do końca 2014 roku - poinformował Andrzej Klesyk, prezes PZUPZU.

"Transakcje zamkną się, gdy dostaniemy wszystkie zgody regulacyjne. Przewidujemy, że do końca roku te transakcje się zamkną. Będą się one zamykały w różnych okresach czasu, najbardziej skomplikowana jest sytuacja w Estonii" - powiedział Klesyk.

"Transakcje nie wpłyną mocno na sytuację kapitałową. Całość naszego obciążenia kapitałowego to około 350 mln euro, co przy 12 mld zł kapitału jest znaczącą sumą, ale nie pozbawia nas opcji strategicznych. Nie zmniejszą się nasze możliwości dywidendowe, nie wpłynie to na politykę dywidendową" - dodał.

Prezes potwierdził wcześniejsze informacje PAP, że WZ spółki zwołane będzie na czerwiec, a nie na maj, jak początkowo planowano. (PAP)

seb/ jow/ gor/

duqzwgd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duqzwgd