Trwa ładowanie...
d3bu6el

PZU porozumiał się ze związkami ws. zwolnień grupowych, w '10 zwolni 2079 osób (opis)

11.03. Warszawa (PAP) - PZU porozumiał się ze związkami zawodowymi w sprawie zwolnień grupowych. Spółka planuje zwolnić do 20 listopada 2010 roku 2079 osób - poinformowało PZU w...

d3bu6el
d3bu6el

11.03. Warszawa (PAP) - PZU porozumiał się ze związkami zawodowymi w sprawie zwolnień grupowych. Spółka planuje zwolnić do 20 listopada 2010 roku 2079 osób - poinformowało PZU w czwartkowym komunikacie.

"Restrukturyzacja obejmie maksymalnie do 6655 pracowników PZU SA i PZU Życie SA, w tym zmniejszenie zatrudnienia planowane jest o 2079 osób. Redukcja zatrudnienia będzie przeprowadzana stopniowo w okresie od 26 marca br. do 20 listopada 2010 r" - napisano w komunikacie.

"Porozumienie przewiduje znacznie korzystniejsze warunki odejścia dla zwalnianych pracowników, niż te, które w podobnych sytuacjach przewiduje polskie prawo" - dodano.

PZU podało, że pracownicy objęci zwolnieniami grupowymi, którzy zgodzą się na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron otrzymają oprócz odprawy także dodatkowe rekompensaty zależne od lat stażu pracy, a w przypadku pracowników zatrudnionych w firmie co najmniej 20 lat - dodatkowe odprawy w wysokości od jednego do czterech wynagrodzeń zasadniczych.

d3bu6el

W połowie lutego przedstawiciele zarządu PZU informowali, że grupa w ramach restrukturyzacji swoich spółek przewiduje, że jej zatrudnienie w 2010 roku zmniejszy się o 2316 etatów. Łącznie zmiany restrukturyzacyjne objąć miały około 7500 osób.

We wtorek spółka złożyła prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego.

W ofercie publicznej oferowanych będzie blisko 20 proc. akcji PZU. Na rynek trafić ma 17,2 mln akcji, z czego 6 mln skierowanych ma być do inwestorów indywidualnych.

Przedstawiciele resortu skarbu informowali w środę, że do debiutu spółki na GPW dojść może w połowie maja. (PAP)

seb/ gor/

d3bu6el
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bu6el