Trwa ładowanie...
dbubsel
15-03-2016 10:25

PZU przedstawi strategię w połowie roku, chce zredukować koszty o 20% do 2020 r

Warszawa, 15.03.2016 (ISBnews) - PZU przedstawi w połowie roku zaktualizowaną strategię działania grupy do 2020 r. Jednym z celów finansowych jest redukcja kosztów o ok. 20%, a także powrót rentowności w najbliższych latach do poziomu 20% dzięki koncentracji na podstawowej działalności, poinformowali przedstawiciele spółki. PZU nie rezygnuje z akwizycji i wypłacania dywidendy. 

Share
dbubsel

"Półtora miesiąca to zbyt krótki okres, by przedstawić strategię dla grupy, ale będziemy chcieli z takim dokumentem powrócić w połowie roku" - powiedział prezes Michał Krupiński podczas konferencji prasowej.

"Nasze cele są ambitne - po pierwsze, będziemy koncentrować się na działalności podstawowej, aby poprawić rentowność, chcemy wykorzystać potencjał wzrostu grupy i chcemy stworzyć najbardziej innowacyjną grupę ubezpieczeniową w Europie. Mamy do tego wszelkie podstawy " - podkreślił prezes.

Dodał, że w ciągu trzech miesięcy grupa przedstawi konkretne cele i wskaźniki finansowe, ale już dziś wiadomo, że jednym z głównym celów jest obniżenie kosztów do poziomu 20%.

"Zamierzamy w ciągu trzech miesięcy przedstawić program redukcji kosztów. Możliwa jest redukcja kosztów stałych do 20% w ciągu 3 lat. Już w tym roku w naszym planie koszty nie będą rosnąć w porównaniu z 2015 rokiem" - powiedział Krupiński.

dbubsel

W nowej strategii PZU zdefiniuje także cele dotyczące odbudowy wskaźnika zwrotu z kapitałów (ROE). Jak poinformował członek zarządu Przemysław Dąbrowski, grupa chce powrócić do rentowności na poziomie 20%.

"Nie sądzę, aby tak szybko, to jest w tym roku, udało się odbudować pozycję. Za trzy miesiące przedstawimy konkretne cele" - dodał.

Prezes poinformował, że PZU pracuje nad polityką dywidendową i przedstawi ją w drugiej połowie roku.

"Pracujemy nad nową polityką dywidendową, ale ona nie obejmuje tego roku. Mówimy o latach przyszłych. PZU to powinna być spółka dywidendowa. Nową politykę będziemy w stanie zaprezentować raczej w drugiej połowie roku" - powiedział Krupiński.

dbubsel

Poinformował też, że PZU nadal jest zainteresowane akwizycjami podmiotów za granica.

"Będziemy kontynuować projekt ekspansji zagranicznej, aby firma mogła mówić o dywersyfikacji i przychodach z działalności za granicą na poziomie 15-20% do 2020 r." - powiedział prezes.

PZU będzie także szukało możliwości rozwoju w segmencie zarządzania aktywami tak, by osiągnąć cel 100 mld zł aktywów pod zarządzaniem do 2020 r.

Celem jest także wzrost przychodów z segmentu PZU Zdrowie do 1mld zł w 2020 r. wobec 260 mln w 2015 r.

dbubsel

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi. Aktywa grupy PZU wyniosły 105,43 mld zł na koniec 2015 r.

(ISBnews)

dbubsel
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbubsel
dbubsel