Trwa ładowanie...
d22u9lk

PZU upamiętni Jana Pawła II w czasie ŚDM

W czwartek o godzinie 21.37., czyli w godzinę śmierci Jana Pawła II, na wieżowcu PZU w stolicy zostanie wyświetlona oprawa nawiązująca do Światowych Dni Młodzieży. Pielgrzymi i warszawiacy będą mogli ją oglądać co wieczór - do niedzieli.

Share
d22u9lk

"Chcemy uczcić pamięć o wielkim człowieku, bez którego nie mielibyśmy okazji gościć w Polsce pielgrzymów z całego świata. Chcemy oddać cześć Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, który zapoczątkował piękną tradycję spotkań z młodzieżą. Wybraliśmy na inaugurację szczególny moment - godzinę, o której wielki papież Polak +odszedł do Domu Pana+" - podkreślił prezes PZU Michał Krupiński.

Wieżowiec PZU jest zlokalizowany w Warszawie przy al. Jana Pawła II 24.

PZU jest ubezpieczycielem Światowych Dni Młodzieży, a także wspiera towarzyszące mu wydarzenia kulturalne.

d22u9lk

Spółka uruchomiła specjalną infolinię dla zarejestrowanych i ubezpieczonych pielgrzymów, zwłaszcza z zagranicy. "Pod numerem +48 22 +48 22 505 17 55 uzyskają wszelkie potrzebne informacje i wsparcie w kłopotliwych sytuacjach" - zapewniło PZU. Pomoc udzielana będzie w językach: angielskim, hiszpańskim i włoskim.

PZU ma dostarczyć pielgrzymom pięć milionów butelek wody mineralnej z uzdrowiska Krynica-Żegiestów, a woluntariuszy wyposażyć w kamizelki odblaskowe.

Jak podkreślono w komunikacie, spółka ma wspierać wydarzenia kulturalne w Pawilonie Polskim przy Wawelu w Krakowie i w strefie pielgrzyma na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Światowe Dni Młodzieży odbywać się będą od 26 do 31 lipca w Krakowie. Od 27 lipca będzie w nich uczestniczył papież Franciszek, który odwiedzi także Częstochowę i Oświęcim. Od 20 do 25 lipca, w ramach przygotowań do głównych wydarzeń, w całej Polsce odbywają się tzw. Dni w Diecezjach.

d22u9lk

Podziel się opinią

Share
d22u9lk
d22u9lk