Trwa ładowanie...
d4ee65t
d4ee65t

Qumak: Portfel zamówień wynosi łącznie 525 mln zł, ma istotny potencjał wzrostu

Warszawa, 06.11.2014 (ISBnews) - Portfel zamówień Qumaka na koniec października wynosił łącznie 525 mln zł, z czego ok. 393 mln zł przypada na 2015 rok, poinformował prezes spółki Paweł Jaguś.
Share
d4ee65t

"Mamy dynamiczne rosnący portfel zamówień. Na koniec października jego wartość wynosiła 525 mln zł (bez zaksięgowanej już sprzedaży), czyli niemal 16% więcej niż przed rokiem. Ok. 393 mln zł z tego przypada już na 2015 rok - jest to poziom o jedną czwartą wyższy niż w tym samym momencie przed rokiem" - powiedział Jaguś podczas spotkania z dziennikarzami.

Wskazał, że w IV kw. backlog "błyskawicznie rośnie", ale jednocześnie jest "konsumowany". Mimo to potencjał wzrostu backlogu ocenił jako wysoki. Według słów prezesa Qumaka, wartość złożonych ofert sięga 631 mln zł. Przy statystycznej skuteczności na poziomie 37% realne jest wejście do portfela kolejnych ok. 200 mln zł, z czego na tzw. ostatni etap wyboru czekają kontrakty na 100 mln zł.

Jak dodał Jaguś, ważne składowe backlogu to infrastruktura lotnicza, systemy IT dla sektora publicznego, BMS i technologie budynkowe. Ponadto ma rosnąć segment data center (umowa chociażby z PKO BP). Liczy on również na ITS, czy ekspozycje multimedialne gdzie rozstrzyga się kilka przetargów. Jak zaznaczył prezes spółki, 3/4 marży generowane jest tych z obszarów strategicznych.

d4ee65t

W kwestii ostatniego kwartału prezes Qumaka wskazał, że wynikowo "będzie to kwartał dominujący nad poprzednimi kwartałami tego roku".

"Tradycyjnie ok. 40% marży brutto i przychodów realizowane w IV kw. Spodziewamy się, że ten IV kw. będzie okresem zbiorów, kończymy chociażby 2 istotne kontrakty. Będzie dalsza poprawa pozycji gotówkowej po wcześniejszych inwestycjach w kontrakty. Mamy na wypłatę dywidendy" - powiedział Jaguś.

Według jego słów, w IV kw. będzie ?duży wpływ gotówki z rozliczanych znaczących kontraktów", który ocenił na kilkanaście milionów złotych. Ponadto z jego słów wynika, że przychody w ostatnim kwartale bieżącego roku mogą sięgnąć nawet ok. 200 mln zł.

Qumak notuje wzrost marży brutto na sprzedaży do poziomu 16,8% po III kw. i zapowiada, że będzie go podnosił w kolejnych kwartałach.

d4ee65t

Jak dodał prezes Qumaka, prowadzone są również rozmowy z Narodowym Centrum Sportu celem otrzymania zaległych należności. Jak ocenił Jaguś są one trudne ze względów formalnych. Wcześniej spółka zawiązała rezerwę z tego tytułu na 5,4 mln zł.

Qumak jest polską spółką informatyczno-technologiczną, notowaną na GPW od 2006 r. Oferuje innowacyjne rozwiązania IT dla sektora prywatnego i publicznego, świadczy usługi obejmujące: konsulting i doradztwo, projektowanie i wdrażanie rozwiązań, wsparcie techniczne i serwisowe oraz rozbudowę rozwiązań.

(ISBnews)

d4ee65t

Podziel się opinią

Share
d4ee65t
d4ee65t