Trwa ładowanie...
d484oew

Qumak-Sekom w czerwcu może podpisać kontrakt na ŚKUP

10.05. Warszawa (PAP) - Qumak-Sekom liczy, że jeśli oferta złożona przez spółkę w przetargu na Śląską Kartę Usług Publicznych zostanie pozytywnie oceniona pod względem formalnym to...

d484oew
d484oew

10.05. Warszawa (PAP) - Qumak-Sekom liczy, że jeśli oferta złożona przez spółkę w przetargu na Śląską Kartę Usług Publicznych zostanie pozytywnie oceniona pod względem formalnym to kontrakt, którego wartość szacowana jest na ponad 190 mln zł, może zostać podpisany na początku czerwca - poinformował na spotkaniu z dziennikarzami Andrzej Swolkień, wiceprezes Qumaka-Sekom.

"Z naszych informacji wynika, że ocena wniosków pod względem formalnym ma się ku końcowi i jej wynik powinien być znany w ciągu najbliższych dni. Jeśli nasz wniosek zostanie pozytywnie oceniony to spodziewam się, że w optymistycznym scenariuszu umowa może być podpisana na początku czerwca" - powiedział.

"Jeśli tak się stanie to w tym roku możemy zaksięgować kilkanaście mln zł z tego projektu" - dodał.

Ogłoszony w połowie listopada przetarg obejmuje m.in. utworzenie dwóch centrów przetwarzania danych (podstawowego i zapasowego), stworzenie portalu klienta, wyposażenie sieci akceptacji karty w infrastrukturę sprzętową i oprogramowanie, wyposażenie samorządów w urządzenia umożliwiające zapis i odczyt z karty certyfikatu podpisu elektronicznego, stworzenie sieci doładowań karty, wydanie i obsługę poprzez uprawnioną instytucję 700 tys. kart oraz prowadzenie rozliczeń.

d484oew

Prócz systemu opłat za korzystanie z transportu zbiorowego metodą zbliżeniową, śląska karta - mogąca działać na zasadzie bezstykowej i stykowej - ma umożliwić przechowywanie m.in. podpisu elektronicznego użytkownika, pozwalając np. na załatwianie spraw urzędowych w trybie on-line.

Umowę o realizacji projektu Śląskiej Karty Usług Publicznych zawarły w październiku ub. roku samorządy Katowic, Bytomia, Będzina, Chorzowa, Czeladzi, Dąbrowy Górniczej, Gliwic, Imielina, Jaworzna, Knurowa, Mysłowic, Piekar Śląskich, Pyskowic, Radzionkowa, Rudy Śląskiej, Siemianowic Śląskich, Sosnowca, Świętochłowic, Tychów, Wojkowic i Zabrza.

Liderem projektu ŚKUP jest KZK GOP, a partnerami jest 19 gmin członkowskich związku (Będzin, Bytom, Chorzów, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Imielin, Katowice, Knurów, Mysłowice, Piekary Śląskie, Pyskowice, Radzionków, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Wojkowice, Zabrze) oraz Tychy i Jaworzno.(PAP)

gsu/ osz/

d484oew
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d484oew