Trwa ładowanie...
d44tgk2

Qumak wykona data center dla KIR za 27 mln zł netto

Warszawa, 14.12.2015 (ISBnews) - Qumak pozyskał kontrakt na realizację i serwis centrum obliczeniowego Krajowej Izby Rozliczeniowej (KIR) za 27,1 mln zł netto, podała spółka. 

Share
d44tgk2

"Qumak został wybrany generalnym wykonawcą data center dla KIR. W ramach zlecenia największy polski integrator technologiczny wykona kompleksowe prace konstrukcyjne. Dostarczy także, zainstaluje i uruchomi pełną infrastrukturę budynkową. Prace potrwają do grudnia przyszłego roku. Umowa obejmuje jednocześnie trzyletni okres, podczas którego Qumak będzie świadczył usługi serwisowe. Całkowita wartość zlecenia to 27,1 mln zł netto" - czytamy w komunikacie.

"Od lat jesteśmy liderem w segmencie wykonawstwa data center w Polsce. Nasze bogate doświadczenie i unikatowe kompetencje sprawiają, że pozyskujemy tego typu zlecenia z dużą regularnością. Rynek data center rozwija się stabilnie, a prognozy wskazują, że w najbliższej przyszłości będzie to jeden z bardziej perspektywicznych sektorów w obszarze nowoczesnych technologii" - powiedział wiceprezes ds. sprzedaży Qumak Wojciech Strusiński, cytowany w komunikacie.

Wśród najbardziej spektakularnych realizacji z zakresu data center, które ma na swoim koncie Qumak jest jedno z największych i najbardziej nowoczesnych tego typu obiektów stworzone dla Grupy Polkomtel. Obecnie spółka kończy podobnej skali zlecenie dla jednej z największych instytucji finansowych w Polsce, podkreślono również.

d44tgk2

Projekty z zakresu data center w backlogu obecnie warte są około 60 mln zł, czyli ok. 18% całego portfela zamówień spółki, zaznaczono również.

Qumak jest polską spółką informatyczno-technologiczną, notowaną na GPW od 2006 r. Oferuje innowacyjne rozwiązania IT dla sektora prywatnego i publicznego, świadczy usługi obejmujące: konsulting i doradztwo, projektowanie i wdrażanie rozwiązań, wsparcie techniczne i serwisowe oraz rozbudowę rozwiązań. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 577,5 mln zł w 2014 r.

(ISBnews)

d44tgk2

Podziel się opinią

Share
d44tgk2
d44tgk2