Trwa ładowanie...
d4qbn2u

Qumak wykona ekspozycję dla Centrum Nauki i Techniki w Łodzi za max. 33 mln zł

Warszawa, 14.01.2016 (ISBnews) - Konsorcjum, któremu lideruje Qumak podpisało umowę na zaaranżowanie, wykonanie i wyposażenie ekspozycji Centrum Nauki i Techniki w Łodzi. Wynagrodzenie wykonawców może wynieść nawet 33 mln zł netto, poinformowała spółka.

Share
d4qbn2u

"Projekt podzielony jest na cztery osobne zadania. Podpisana właśnie umowa przewiduje wykonanie pierwszego z nich oraz opcjonalnie trzech pozostałych" - czytamy w komunikacie.

Zadanie pierwsze jest warte ok. 20 mln zł netto i obejmuje ono zaprojektowanie i wykonanie m.in. dwóch ścieżek tematycznych, podano także.

"W ciągu zaledwie kilku lat zbudowaliśmy w grupie kapitałowej kompetencje pozwalające nam uczestniczyć w najbardziej prestiżowych projektach w kraju, a ekspozycje multimedialne to obecnie dla nas jeden z kluczowych segmentów sprzedaży" - powiedział wiceprezes, Wojciech Strusiński, cytowany w komunikacie.

d4qbn2u

W skład konsorcjum wchodzą: Qumak (lider), jego spółka zależna MAE Multimedia Art & Education oraz estońskie Museko. Realizacja zadania ma zakończyć się w IV kw. 2016 r.

Poza Centrum Nauki i Techniki w Łodzi, spółka obecnie realizuje podobne projekty dla Muzeum II Wojny Światowej. Qumak ma na swoim koncie również ekspozycje w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

Qumak jest polską spółką informatyczno-technologiczną, notowaną na GPW od 2006 r. Oferuje innowacyjne rozwiązania IT dla sektora prywatnego i publicznego, świadczy usługi obejmujące: konsulting i doradztwo, projektowanie i wdrażanie rozwiązań, wsparcie techniczne i serwisowe oraz rozbudowę rozwiązań. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 577,5 mln zł w 2014 r.

(ISBnews)

d4qbn2u

Podziel się opinią

Share
d4qbn2u
d4qbn2u