Trwa ładowanie...
d12dsqk

Rada nadzorcza Ciechu nie przegłosowała pozostawienia zysku za '13 w spółce (opis)

28.03. Warszawa (PAP) - Rada nadzorcza Ciechu głosowała nad propozycją zarządu, który proponował pozostawienie zysku za 2013 rok w spółce. Uchwała nie uzyskała wymaganej większości...

d12dsqk
d12dsqk

28.03. Warszawa (PAP) - Rada nadzorcza CiechuCiechu (Zobacz notowania spółki ») głosowała nad propozycją zarządu, który proponował pozostawienie zysku za 2013 rok w spółce. Uchwała nie uzyskała wymaganej większości głosów - podał CiechCiech w komunikacie.

"(...) rada nadzorcza emitenta, odnosząc się do wniosku zarządu emitenta (...) w sprawie propozycji podziału zysku netto emitenta za rok obrotowy 2013, przeprowadziła w dniu 27 marca 2014 roku głosowanie nad propozycją przeznaczenia 100 proc. wypracowanego zysku na kapitał zapasowy emitenta. Uchwała nie zapadła, gdyż nie uzyskała wymaganej większości głosów" - napisano w raporcie.

Zarząd spółki zdecydował wcześniej, że zarekomenduje walnemu zgromadzeniu przeznaczenie zysku netto za 2013 rok w wysokości 100,7 mln zł w całości na kapitał zapasowy.

Spółka nie udziela komentarzy w tej sprawie.

d12dsqk

Od 25 marca trwają zapisy w wezwaniu na akcje CiechCiech, ogłoszonym przez KI Chemistry z grupy Kulczyka. Zapisy zakończą się 25 kwietnia. KI Chemistry chce kupić 66 proc. akcji CiechuCiechu po 29,5 zł za akcję.

Wzywający informował, że przekaże CiechowiCiechowi projekt umowy o strategicznej współpracy. Wskazywał też, że do czasu ustalenia ostatecznego planu reorganizacji CiechuCiechu niezbędne jest zobowiązanie zarządu do rekomendowania walnemu przeznaczenia całego zysku za rok obrotowy 2013 r. na kapitał zapasowy spółki.

Skarb Państwa posiada 38,72 proc. akcji spółki. Wśród dużych inwestorów w akcjonariacie znajdują się też OFE PZU Złota Jesień (9,2 proc. akcji) i ING OFE (8,54 proc. akcji).

Ministerstwo Skarbu Państwa informowało, że przeanalizuje złożoną przez KI Chemistry ofertę. Wiceminister skarbu Paweł Tamborski mówił dziennikarzom, że resort przy podejmowaniu decyzji będzie kierować się nie tylko cenę, ale i możliwością docelowej sprzedaży całego swojego pakietu. (PAP)

morb/ ana/

d12dsqk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12dsqk