Trwa ładowanie...
d292w8a

Rada nadzorcza ING Banku Śląskiego zatwierdziła politykę dywidendową

Warszawa, 15.09.2016 (ISBnews) - Rada nadzorcza ING Banku Śląskiego zatwierdziła zaproponowaną przez zarząd politykę dywidendową, podał bank.

Share
d292w8a

"Polityka dywidendowa banku zakłada:
- stabilne realizowanie wypłat dywidend w długiej perspektywie z zachowaniem zasady ostrożnego zarządzania oraz wszelkich wymogów regulacyjnych, do których zachowania bank jest zobowiązany,
- możliwość realizowania wypłat dywidendy z nadwyżki kapitału powyżej minimalnych współczynników adekwatności kapitałowej oraz powyżej określonego przez Komisję Nadzoru Finansowego dla celów wypłaty dywidendy przez bank minimalnego poziomu współczynnika kapitału Tier 1 na poziomie 13,25%" - czytamy w komunikacie.

Ustalając proponowaną kwotę wypłaty dywidendy, zarząd w szczególności będzie brał pod uwagę:
- aktualną sytuację ekonomiczno-finansową banku i grupy, w tym ograniczenia w sytuacji generowania strat finansowych lub niskiej rentowności (niski zwrot z aktywów / kapitału),
- założenia strategii zarządzania, w tym strategii zarządzania ryzykiem,
- stanowisko KNF w sprawie polityki dywidendowej banków,
- ograniczenia wynikające z art. 56 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nadzorze makroostrożnościowym nad systemem finansowym i zarządzaniu kryzysowym w systemie finansowym, podano również.

ING Bank Śląski jest notowany na GPW od 2004 r. Jego głównym akcjonariuszem jest holenderska grupa ING.

(ISBnews)

d292w8a

Podziel się opinią

Share
d292w8a
d292w8a