Trwa ładowanie...
d3vb8qh

Rada nadzorcza TP ma we IX zagwarantować porozumienie z UKE i operatorami

26.8.Warszawa (PAP) - Rada nadzorcza Telekomunikacji Polskiej będzie gwarantem realizacji zobowiązań wobec Urzędu Komunikacji Elektronicznej i operatorów, które mają uchronić...

d3vb8qh
d3vb8qh

26.8.Warszawa (PAP) - Rada nadzorcza Telekomunikacji Polskiej będzie gwarantem realizacji zobowiązań wobec Urzędu Komunikacji Elektronicznej i operatorów, które mają uchronić telekom przed podziałem. W uchwale rady, która ma być przyjęta we wrześniu, mają znaleźć się też zobowiązania inwestycyjne TP - poinformowała PAP Anna Streżyńska, prezes UKE.

"Oczekuję, że rada nadzorcza Telekomunikacji Polskiej w uchwale zagwarantuje realizację warunków porozumienia TP z UKE i operatorami, gdyż w radzie zasiadają przedstawiciele właściciela. Planujemy, że nastąpi to na posiedzeniu we wrześniu" - powiedziała PAP Streżyńska.

"Nasze porozumienie ma też zawierać zobowiązania inwestycyjne TP, uzgodnienia dotyczące stawek LLU, WLR i BSA" - dodała.

UKE w zamian za stabilizację stawek LLU, WLR i BSA oczekuje od Telekomunikacji Polskiej zobowiązań inwestycyjnych.

d3vb8qh

Przedstawiciele UKE i Telekomunikacji Polskiej ustalają obecnie zakres zobowiązań inwestycyjnych telekomu. Pierwsza część zobowiązań na dotyczyć inwestycji do końca 2009 roku, druga w latach 2010-2011.

"Rozmowy o inwestycjach są trudne, na razie nie doszliśmy do porozumienia. My mamy wysokie oczekiwania, TP twierdzi, że niektóre są nierealne. Mam nadzieję, że dojdziemy do porozumienia, atmosfera rozmów jest bardzo dobra" - powiedziała Streżyńska.

Prezes UKE 11 sierpnia po spotkaniu TP z operatorami zawiesiła prace nad podziałem telekomu na część hurtową i detaliczną. Zapowiedziała, że do końca tego miesiąca powstanie porozumienia, które TP będzie zawierała z operatorami alternatywni w ramach programu równoważności.

Do 28 sierpnia trwają konsultacje dotychczasowych uzgodnień współpracy międzyoperatorskiej Telekomunikacji Polskiej z operatorami alternatywnymi, które były podstawą do zawieszenia prac nad podziałem telekomu.

d3vb8qh

W grudniu 2008 roku prezes UKE wszczęła postępowania w sprawie podziału TP SA na część hurtową i detaliczną, zarzucając telekomowi m.in. dyskryminację operatorów alternatywnych i przepływ informacji pomiędzy spółkami Grupy TP.

Telekom przedstawił potem pakiet propozycji tzw. "Kartę Równoważności", która miała przynieść efekty podobne do podziału.

Zarysy porozumienia, które UKE i operatorzy ustalili 11 sierpnia zakładają m.in równe traktowanie części detalicznej TP i pozostałych operatorów poprzez tworzenie chińskich murów w przepływie informacji pomiędzy detalem i hurtem TP.

Ewa Pogodzińska(PAP)

epo/ ana/

d3vb8qh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vb8qh