Trwa ładowanie...
d406hub

Radom/ Władze miasta planują obniżki opłat za odbiór odpadów segregowanych

Władze Radomia, chcąc zachęcić mieszkańców do segregowania odpadów, zamierzają obniżyć średnio o ok. 10 proc. opłaty za odbiór śmieci. Częściej też mają być odbierane odpady zbierane selektywnie.

Share
d406hub

Jak poinformował wiceprezydent miasta Rafał Rajkowski, najbardziej na proponowanych przez władze miasta zmianach skorzystają osoby segregujące odpady, szczególnie te mieszkające w zabudowie jednorodzinnej.

W Radomiu opłaty za odbiór śmieci zależą od metrażu mieszkania i od tego, czy mieszkańcy segregują odpady. O 3 zł mają być obniżone opłaty w wieloosobowych zabudowaniach jednorodzinnych segregujących śmieci i o 2 zł - w zabudowaniach wielorodzinnych.

W przypadku lokalu o powierzchni przekraczającej 30 m kw., jednak nie większej niż 70 m kw., opłata wynosi obecnie 24 zł (budynki wielorodzinne) i 28 zł (budynki jednorodzinne). W przypadku gospodarstwa domowego zajmującego lokal mieszkalny o powierzchni przekraczającej 70 m kw., mieszkańcy płacą 32 zł (budynki wielorodzinne) i 38 zł (domki jednorodzinne). Mieszkańców lokali o metrażu do 30 m kw. obowiązuje opłata w wysokości 18 zł. Stawki za odbiór odpadów niesegregowanych są w Radomiu wyższe od opłat za odpady segregowane; wynoszą od 24 do 50 zł, w zależności od wielkości lokalu mieszkalnego.

d406hub

Władze miasta planują także zastąpić dotychczasowe dopłaty dla osób zamieszkujących samotnie tzw. stawkami opłaty dla gospodarstw jednoosobowych. Mają one wynosić od 9 do 15 zł, w zależności od metrażu mieszkania.

Wiceprezydent Radomia zapowiedział, że w związku z licznymi prośbami mieszkańców ma być także zwiększona częstotliwość odbioru odpadów zbieranych selektywnie, m.in. frakcji suchej, szkła, popiołu i żużla, odpadów wielkogabarytowych. Proponowane przez prezydenta zmiany muszą jeszcze zatwierdzić radni.

d406hub

Podziel się opinią

Share
d406hub
d406hub