Trwa ładowanie...
d2bpm0u
d2bpm0u

Radosław Domagalski-Łabędzki zastąpi Krzysztofa Skórę na stanowisku prezesa KGHM

Warszawa, 28.10.2016 (ISBnews) - Rada nadzorcza KGHM Polska Miedź odwołała ze stanowiska prezesa Krzysztofa Skórę i powołała na jego miejsce Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego, podała spółka.
Share
d2bpm0u

Radosław Domagalski-Łabędzki od 7 grudnia 2015 r. był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju. W latach 2006-2013 pełnił funkcję prezesa w Magellan Trading Co. Ltd w Chinach. Jest współzałożycielem Polsko-Chińskiej Izby Handlowej w Szanghaju.

Krzysztof Skóra był prezesem KGHM Polska Miedź od lutego 2016 roku. Zastąpił na tym stanowisku prezesa Herberta Wirtha. Krzysztof Skóra był też prezesem KGHM od lutego 2006 r. do stycznia 2008 r.

W odrębnym komunikacie KGHM poinformował, że Dominik Hunek złożył rezygnację z oddelegowania do czasowego wykonywania czynności członka zarządu - wiceprezesa spółki ds. rozwoju i przystąpił do codziennych prac rady nadzorczej w ramach pełnienia funkcji przewodniczącego rady nadzorczej KGHM Polska Miedź.

KGHM jest największym producentem srebra i ósmym procentem miedzi na świecie, posiadającym dostęp do 4. pod względem wielkości zasobów miedzi. Spółka posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r.
(ISBnews)

d2bpm0u

Podziel się opinią

Share
d2bpm0u
d2bpm0u