Trwa ładowanie...
dw9jhsn

Radpol zainwestuje do 35 mln zł w latach 2013-15; myśli o akwizycjach

07.03. Warszawa (PAP) - Grupa Radpol zainwestuje w latach 2013-2015 od 25 do 35 mln zł, z czego większość pochłonie rozbudowa zakładu Rurgazu w Lublinie. Radpol myśli o...

Share
dw9jhsn

07.03. Warszawa (PAP) - Grupa Radpol zainwestuje w latach 2013-2015 od 25 do 35 mln zł, z czego większość pochłonie rozbudowa zakładu Rurgazu w Lublinie. Radpol myśli o akwizycjach. Interesują go głównie spółki krajowe, które mogłyby wzbogacić ofertę grupy w zakresie przesyłu energii - poinformowali przedstawiciele spółki.

Na pytanie o wydatki inwestycyjne grupy Radpol w okresie obowiązywania strategii na lata 2013-2015, prezes spółki, Andrzej Sielski, odpowiedział: "w tym roku wydamy jeszcze 15-20 mln zł na inwestycje w Rurgazie. Pozostałe inwestycje we wspomnianym okresie będą stanowiły 50 proc. amortyzacji realizowanej w grupie, czyli ok. 10-15 mln zł".

Wiceprezes spółki Marcin Rusiecki przypomniał, że rozbudowa zakładu Rurgazu w Lublinie to koszt ok. 30 mln zł, z czego blisko 10 mln zł zostało wydanych w 2012 r. Dodał, że spółkę czeka jeszcze decyzja odnośnie nakładów na zwiększenie mocy produkcyjnych w zakładzie Elektroporcelany w Ciechowie oraz pewne inwestycje w przejęty w zeszłym roku Wirbet.

Poza rozwojem organicznym spółka myśli także o przejęciach. Prezes ocenił, że wyceny spółek, powinny być atrakcyjne w latach 2013-2014.

dw9jhsn

"Jeśli chodzi o przejęcia, to chcemy rozwijać się bardzo racjonalnie i wzbogacać ofertę w zakresie przesyłu energii. Z punktu widzenia grupy najbardziej rentowny jest rynek ciepłowniczy. Nie wykluczamy przejęć zagranicznych, ale to Polska jest dla nas bardzo ciekawym rynkiem i dotychczas przeprowadzone przez nas akwizycje na rynku krajowym potwierdzają, że jest to dobry kierunek" - skomentował prezes.

Pytany, czy Radpol prowadzi obecnie negocjacje dotyczące potencjalnych akwizycji, odpowiedział: "rozmowy to proces ciągły. Wydaje się, że wyceny są teraz na tyle atrakcyjne, że nie będziemy czekać dwóch lat, aż rynek odżyje. Oceniamy, że w latach 2013-2014 wyceny będą bardzo atrakcyjne". (PAP)

jow/ ana/

dw9jhsn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dw9jhsn
dw9jhsn