Trwa ładowanie...
d2dvpt7

Rafako ma list intencyjny z BGK dotyczący kontraktu w Jaworznie

27.11. Warszawa (PAP) - Do listu intencyjnego dotyczącego projektu budowy bloku energetycznego o mocy 800-910 MW w Elektrowni Jaworzno III przystąpił Bank Gospodarstwa Krajowego -...

d2dvpt7
d2dvpt7

27.11. Warszawa (PAP) - Do listu intencyjnego dotyczącego projektu budowy bloku energetycznego o mocy 800-910 MW w Elektrowni Jaworzno III przystąpił Bank Gospodarstwa Krajowego - poinformowało Rafako w komunikacie.

BGK dołączył do PKO BP, PZU, TUiR Warta, KUKE oraz z Generali TU, z którymi firma Rafako podpisała taki list wcześniej.

"Tym samym BGK potwierdził swoje zainteresowanie wsparciem projektu Jaworzno poprzez udzielenie gwarancji przewidzianych w treści kontraktu na budowę bloku (...) oraz wyraził gotowość prowadzenia rozmów mających na celu ustalenie zasad finansowych, warunków rozliczeń i zabezpieczenia płatności, których zawarcie lub dokonanie stanowi warunek konieczny, ale nie wyłączny wsparcia przez BGK realizacji projektu Jaworzno" - napisano w raporcie.

W przetargu na budowę bloku o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno III Tauron wybrał ofertę konsorcjum Rafako i Mostostalu Warszawa za 4,4 mld zł netto. Ważność oferty zwycięskiego konsorcjum upływała pierwotnie z końcem lipca. Do tego czasu spółki powinny przedstawić gwarancje bankowe, ale do tej pory tego nie zrobiły. Ostatnio ważność umowy i czas na podpisanie umowy został wydłużony do końca roku.

d2dvpt7

Rafako w maju podpisało z North China Power Engineering Co. (NCPE) i China Power Engineering Consulting Group Corporation (CPECC) umowę konsorcjum wewnętrznego oraz umowę o współpracy dla realizacji budowy bloku w Jaworznie. Umowa zakładała wspólną realizację zakresu robót przypadających w tej inwestycji Rafako. Pod koniec października raciborska spółka podjęła decyzję o rezygnacji ze współpracy z CPECC i NCPE w ramach kontraktu w Jaworznie.

Z kolei w sierpniu Rafako i Mostostal Warszawa podpisały zmienioną i ujednoliconą umowę konsorcjum ws. budowy bloku w Jaworznie. Główna zmiana zakłada wykonanie przez Rafako 99,99 proc. prac na przy budowie bloku w Jaworznie oraz 0,01 proc. prac przez Mostostal Warszawa. (PAP)

morb/

d2dvpt7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dvpt7