Trwa ładowanie...
d2dvpt7

Rafako ma list intencyjny z PKO BP i ubezpieczycielami dot. kontraktu w Jaworznie

25.11. Warszawa (PAP) - Rafako podpisało z PKO BP oraz z ubezpieczycielami PZU, TUiR Warta, KUKE oraz z Generali TU niewiążący list intencyjny dotyczący projektu budowy bloku...

d2dvpt7
d2dvpt7

25.11. Warszawa (PAP) - Rafako podpisało z PKO BP oraz z ubezpieczycielami PZU, TUiR Warta, KUKE oraz z Generali TU niewiążący list intencyjny dotyczący projektu budowy bloku energetycznego o mocy 800-910 MW na w Elektrowni Jaworzno III - poinformowała spółka w poniedziałkowym komunikacie.

"Bank oraz ubezpieczyciele potwierdzili swoje zainteresowanie wsparciem Projektu Jaworzno, w szczególności poprzez udzielenie gwarancji bankowych lub ubezpieczeniowych przewidzianych w treści kontraktu na budowę bloku energetycznego o mocy 800-910 MW na parametry nadkrytyczne w Elektrowni Jaworzno III oraz zapewnienie mechanizmu rozliczeń" - napisano w komunikacie Rafako.

"Sygnatariusze listu intencyjnego potwierdzili gotowość prowadzenia rozmów mających na celu ustalenie zasad finansowych, warunków rozliczeń i zabezpieczenia płatności, których zawarcie lub dokonanie stanowi warunek konieczny, ale nie wyłączny wsparcia realizacji Projektu Jaworzno przez bank oraz ubezpieczycieli" - dodano.

W przetargu na budowę bloku o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno III Tauron wybrał ofertę konsorcjum Rafako i Mostostalu Warszawa za 4,4 mld zł netto. Ważność oferty zwycięskiego konsorcjum upływała pierwotnie z końcem lipca. Do tego czasu spółki powinny przedstawić gwarancje bankowe, ale do tej pory tego nie zrobiły. Ostatnio ważność umowy i czas na podpisanie umowy został wydłużony do końca roku.

d2dvpt7

Rafako w maju podpisało z North China Power Engineering Co. (NCPE) i China Power Engineering Consulting Group Corporation (CPECC) umowę konsorcjum wewnętrznego oraz umowę o współpracy dla realizacji budowy bloku w Jaworznie. Umowa zakładała wspólną realizację zakresu robót przypadających w tej inwestycji Rafako. Pod koniec października raciborska spółka podjęła decyzję o rezygnacji ze współpracy z CPECC i NCPE w ramach kontraktu w Jaworznie. (PAP)

seb/ asa/

d2dvpt7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dvpt7