Trwa ładowanie...
d139s6r
d139s6r

Rafalska o programie 500+: niektórzy stracą uprawnienia do pomocy społecznej (krótka3)

Część osób - po otrzymaniu 500 zł na dziecko - straci uprawnienia do korzystania z form pomocy społecznej - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Dodała, że celem programu jest właśnie to, żeby część rodzin wyszła z sytemu pomocy społecznej.
Share
d139s6r

"Bardzo często pojawia się informacja i obawa o to, że część osób, która otrzyma to wsparcie (500 zł na dziecko - PAP), z powodu poprawienia swojej sytuacji dochodowej starci uprawnienia do korzystana z form pomocy społecznej. Rzeczywiście, tak się stanie. Jednym z celów naszego wsparcia rodziny, naszej pomocy państwa w wychowaniu dzieci jest to, żeby część rodzin wyszła z sytemu pomocy społecznej. Jeśli rodzina w tym systemie pomocy tkwi 10 czy 15 lat, to jest to porażka pomocy społecznej" - powiedziała.

"Jeżeli nasza ustawa będzie kosztować budżet państwa w układzie rocznym 22 mld zł, w 2016 r. - 16 mld zł, to liczymy na to - wszystkie analizy to wykazują - że największy wzrost dochodowości wystąpi w rodzinach o najniższych dochodach" - powiedziała.

d139s6r

Podziel się opinią

Share
d139s6r
d139s6r