Trwa ładowanie...

Ranking funduszy emerytalnych wg "Gazety Wyborczej"

OFE Polsat, ING Nationale Nederlanden i Generali - to trzy najlepsze otwarte fundusze emerytalne w rankingu "Gazety Wyborczej".

Share
Ranking funduszy emerytalnych wg "Gazety Wyborczej"
Źródło: WP.PL
d27byz1

Fundusze oceniano według trzech kryteriów - wyników inwestycyjnych w ubiegłym roku, średniej pozycji zajmowanej w rankingach publikowanych co pół roku przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz prawdziwego wzrostu. Chodzi o rzeczywistą wartość konta emerytalnego przy założeniu, że od 1999 roku co miesiąc trafiało na nie 100 złotych składki.

Gazeta pisze, że ubiegły rok był dla OFE wręcz rewelacyjny. Tak zwane jednostki rozrachunkowe, na które fundusze przeliczają nasze składki zyskały średnio 17 procent. To więcej niż wynosi tempo wzrostu gospodarczego w Polsce. Nie bez znaczenia była też hossa na warszawskiej giełdzie, na której fundusze lokują średnio jedną trzecią pieniędzy - zauważa "Gazeta Wyborcza".

W ubiegłym roku liderem rankingu był ING Nationale Nederlanden, który obecnie o 7 punktów ustępuje Polsatowi. Znaczący awans zanotował niewielki fundusz PeKaO, za którym podąża Allianz. Wśród OFE, które zwolniły tempo są, Commercial Union oraz AIG. Ranking zamyka Skarbiec Emerytura - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

d27byz1

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27byz1
d27byz1