Trwa ładowanie...
d3okhib

Raport MF o kosztach i efektywności ulg opublikowany zostanie 25 XI - Grabowski, MF

18.10. Warszawa (PAP) - Raport dotyczący efektywności i kosztów systemu ulg i odliczeń w polskim systemie podatkowym zostanie ogłoszony 25 listopada - poinformował w rozmowie z...

d3okhib
d3okhib

18.10. Warszawa (PAP) - Raport dotyczący efektywności i kosztów systemu ulg i odliczeń w polskim systemie podatkowym zostanie ogłoszony 25 listopada - poinformował w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Maciej Grabowski, wiceminister finansów.

Na pytanie, czy celem prowadzonych obecnie przez resort finansów oraz Bank Światowy analiz poszczególnych ulg i odliczeń jest ewentualna nowelizacja przepisów, powiedział:

"Nie mamy obecnie takich planów. Chcemy przede wszystkim zbadać efektywność systemu ulg i odliczeń w polskim systemie podatkowym. Raport o tym zostanie ogłoszony 25 listopada. Ma wyjaśnić ile obecnie kosztują budżet państwa, kto z nich korzysta i czy spełniają swoja rolę."

Dodał, że MF nie przewiduje zmian w skali podatku dochodowego i kosztach uzyskania przychodu w 2011 roku.

d3okhib

Grabowski poinformował także, że dopóki Unia Europejska nie wypracuje wspólnego stanowiska w sprawie podatku bankowego, wprowadzenie tego podatku w Polsce może pogorszyć jej konkurencyjność.

"Data (wprowadzenia podatku - PAP) nie jest na razie znana. (...) Nie wypracowano dotychczas wspólnego stanowiska państw UE. Warto wcześniej osiągnąć porozumienie, gdyż bez niego wprowadzenie podatku bankowego w Polsce mogłoby pogorszyć atrakcyjność naszego kraju dla inwestorów" - powiedział. (PAP)

mak/pel/

d3okhib
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3okhib