Trwa ładowanie...
d2gvku7
d2gvku7

Redan pozyskał środki na rozwój w segmencie modowym

Warszawa, 19.11.2014 (ISBnews)  - Redan - poprzez zależną spółkę Adesso - zawarł umowy kredytowe Alior Bankiem o łącznej wartości ok. 40 mln zł. Pozyskane środki w większości przeznaczy na wsparcie działalności operacyjnej, w szczególności w segmencie modowym, poinformował wiceprezes Bogusz Kruszyńki.
Share
d2gvku7

Środki zostaną przekazane przez Adesso do Redanu w formie spłaty pożyczki oraz wypłaty dywidendy.

?Tak jak ostatnio zapowiadaliśmy pozyskaliśmy środki, które przeznaczymy na wsparcie naszej działalności. Celem jest osiągnięcie znaczącej poprawy wyników szczególnie w części modowej, co naszym zdaniem przełoży się na znacznie lepszą wycenę całej grupy" - powiedział Kruszyński, cytowany w komunikacie.

Dodał, że po spłacie zobowiązań i zawartym umowom grupa zyskała dodatkowy impuls do dynamicznego wzrostu.

d2gvku7

Redan pozyskał ostatnio 35 mln zł z przeprowadzonej na początku listopada br. transakcji sprzedaży mniejszościowego pakietu 25% akcji Adesso na rzecz funduszu inwestycyjnego 21 Concordia. Kredyty zaciągnięte przez Adesso w Alior Banku w wysokości ok. 40 mln zł, są kolejną porcją kapitału. Środki zostały wykorzystane już częściowo na spłatę zadłużenia, a pozostała nadwyżka będzie przeznaczona na rozwój działalności.

Na koniec października Redan miał w segmencie modowym (marki TopSecret. Troll i DryWash) łącznie 346 sklepów, w tym 293 sklepy w Polsce, 20 w Rosji i 33 na Ukrainie. Plan na ten rok zakładał, że liczba sklepów na Ukrainie wzrośnie do 45, a w Rosji do 30.

Po trzech kwartałach segment modowy w Polsce zanotował wzrost zysku brutto do 5,6 mln zł wobec 1,1 mln zł rok wcześniej.

Grupa kapitałowa Redan prowadzi działalność w zakresie detalicznej sprzedaży odzieży w Polsce oraz w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Redan opiera się na dwóch filarach: dyskontowym (sieć sklepów Textilmarket) oraz modowym (marki Top Secret, Troll oraz - od 2011 r. - Drywash). Od 2003 roku spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie. W 2013 r. spółka odnotowała 465,5 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

d2gvku7

Podziel się opinią

Share
d2gvku7
d2gvku7