Trwa ładowanie...
d3m7pnv
d3m7pnv

Redan rozpoczął negocjacje harmonogramu spłaty zadłużenia

11.12. Warszawa (PAP) - Redan zwrócił się do banków oraz obligatariuszy o zawieszenie do 28 lutego 2013 r. spłat kapitału przypadającego w tym okresie oraz ustalenie nowego...
Share
d3m7pnv

11.12. Warszawa (PAP) - Redan zwrócił się do banków oraz obligatariuszy o zawieszenie do 28 lutego 2013 r. spłat kapitału przypadającego w tym okresie oraz ustalenie nowego harmonogramu spłat - podała spółka w komunikacie prasowym.

Wszystkie należne odsetki mają być wypłacane zgodnie z dotychczasowymi zapisami.

Spółka tłumaczy, że ta propozycja wynika z nałożenia się w pierwszym kwartale 2013 r. terminów spłaty zobowiązań wynikających z obligacji serii A oraz kredytów i limitów gwarancyjnych oraz akredytowych w bankach.

d3m7pnv

"Takie zagęszczenie terminów przy jednocześnie poniesionych przez nas stratach mogłoby spowodować, że każda z finansujących nas instytucji zaczęłaby się oglądać na drugą. Zapraszając wszystkie je razem do rozmów powodujemy, że będą tak samo traktowane zarówno w zakresie uzyskiwania zabezpieczeń jak i harmonogramów spłaty zobowiązań. To spowoduje, że cały proces będzie dla każdej z nich zrozumiały i przejrzysty, a przez to dla nas przewidywalny" - powiedział cytowany w komunikacie Bogusz Kruszyński, wiceprezes Redanu.

Redan chce zawrzeć umowę do Świąt, tak aby możliwe było na początku stycznia 2013 r. przeprowadzenie technicznej emisji obligacji na 3 miesiące - w celu refinansowania na czas rozmów rocznych obligacji Redan serii A, które mają termin wykupu 12 stycznia przyszłego roku. (PAP)

pel/ ana/

d3m7pnv

Podziel się opinią

Share
d3m7pnv
d3m7pnv