Trwa ładowanie...

Remont drogi do Morskiego Oka. Wejście popularną trasą będzie niemożliwe

Remont drogi do Morskiego Oka w Tatrach spowoduje spore ograniczenia w ruchu. Jak informuje Tatrzański Park Narodowy, zmiany zaczną obowiązywać już od tego czwartku.

W czwartek rozpocznie się pierwszy etap remontu popularnego traktu do Morskiego Oka w TatrachW czwartek rozpocznie się pierwszy etap remontu popularnego traktu do Morskiego Oka w TatrachŹródło: East News, fot: Albin Marciniak
d25trgl
d25trgl

W czwartek rozpocznie się pierwszy etap remontu popularnego traktu do Morskiego Oka w Tatrach. Obejmie on odcinek długości 1 km – od Włosienicy w kierunku dolnym.

Tatrzański Park Narodowy informuje, że chociaż droga będzie całkowicie zamknięta, to przerwa w pracach drogowych nastąpi w weekend. Planowo, prace zostaną wznowione w kolejnym tygodniu roboczym, zaczynając od poniedziałku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Statistica. Krajowy Rejestr Długów

Pierwsze dwa dni remontu, czyli czwartek i piątek, poświęcone będą na frezowanie i usunięcie starej nawierzchni. Chociaż przewozy konne zostaną wstrzymane, przechodzenie pieszo będzie możliwe. Przez weekend, z racji na wstrzymane prace, wszystkie formy transportu będą mogły się poruszać po tym odcinku.

d25trgl

W następnym tygodniu, od poniedziałku 18 września do piątku 22 września, w planach jest położenie nowej nawierzchni. W tym czasie odcinek pomiędzy Wodogrzmotami Mickiewicza a Włosienicą zostanie całkowicie zamknięty. Wprowadzone zostaną ograniczenia, zarówno dla ruchu kołowego, jak i dla pieszych.

Spacer do Morskiego Oka alternatywnymi szlakami

Mimo zamknięcia, entuzjaści pieszych wędrówek będą mogli skorzystać z alternatywnych tras. Dostępny będzie odcinek od Palenicy Białczańskiej do zielonego szlaku prowadzącego w kierunku Doliny Pięciu Stawów Polskich oraz do Roztoki. Do Morskiego Oka można będzie dotrzeć jedynie szlakami przez Świstówkę Roztocką oraz Szpiglasową Przełęcz, zaczynając wędrówkę od strony Doliny Pięciu Stawów.

Tatrzański Park Narodowy zwraca uwagę, że harmonogram prac może ulec zmianie, zależnie od warunków pogodowych. W trakcie remontu parkingi na Palenicy Białczańskiej i Łysej Polanie pozostaną otwarte.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d25trgl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25trgl