Trwa ładowanie...

Remont restauracji sejmowej pochłonie ponad 4 miliony złotych. Ma być przytulnie i nowocześnie

Aż 4,1 mln zł będzie kosztować generalny remont restauracji sejmowej. Taki koszt zapisano w planie wydatków na ten rok. Wybrańcy narodu będą mogli nacieszyć wzrok między innymi elegancką drewnianą posadzką.

Share
Remont restauracji sejmowej pochłonie ponad 4 miliony złotych. Ma być przytulnie i nowocześnie
Źródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d3s88oo

Jak pisze "Super Express", z opisu przetargu na remont restauracji sejmowej wynika, że przebudowana zostanie instalacja mechaniczna i klimatyzacyjna. Zmienić ma się także aranżacja wystroju wnętrza.

Gazeta dowiedziała się, że płytki podłogowe zostaną zastąpione "elegancką drewnianą posadzką". Drewno ma też trafić na ściany. Podwieszane sufity mają podkreślać nowoczesność wnętrza.

Wideo: ceny niższe niż w barze mlecznym. Takie rzeczy tylko w Sejmie

Niestety nie wiadomo nic więcej na temat tego remontu, ponieważ Kancelaria Sejmu wciąż nie odpowiedziała na pytania o szczegóły i uzasadnienie tak dużego kosztorysu.

d3s88oo

Kancelaria Sejmu, która od tego roku przejęła od ajentów zarządzanie restauracją, pisze tylko, że "gromadzi niezbędne dane, by jak najprecyzyjniej odpowiedzieć na pytania".

Piątkowy tekst "Super Expressu" wywołał szybką reakcję Centrum Informacyjnego Sejmu, które zaprzeczyło informacjom gazety, że Kancelaria Sejmu nie odpowiedziała na jej pytania. "CIS przesłało odpowiednią korespondencję we wtorek 20 marca" - podkreślono

"Opisane postępowanie jest tą samą inwestycją, którą dziennik interesował się już w zeszłym roku. Inwestycja - umieszczona w planie na 2017 r. - została ze względów organizacyjnych przełożona na rok bieżący, a procedura wyłaniania kontrahentów dopiero się rozpoczęła" - wyjaśnia CIS.

"Przetarg dotyczy przebudowy instalacji wentylacji mechanicznej i klimatyzacji (w celu dostosowania tych urządzeń do obowiązujących norm), zmiany aranżacji i wystroju wnętrz sal restauracyjnych, wymiany posadzki w sali konsumpcyjnej oraz dostosowania budynku w rejonie prowadzonych robót do warunków ochrony przeciwpożarowej" - czytamy w komunikacie CIS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3s88oo

Podziel się opinią

Share
d3s88oo
d3s88oo