Qaqwqwrqw

Renta w bajońskich kwotach. Rekordzista z ZUS dostaje 27 tys. zł

Co piąty rencista dostaje mniej niż 900 zł na rękę świadczenia z tytułu niezdolności do pracy. Jednak są i tacy, którzy z renty żyją bardziej niż dostatnio.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Średnia renta w Polsce to 1781,95 zł brutto.
Średnia renta w Polsce to 1781,95 zł brutto. (East News, Fot: Piotr Kamionka/REPORTER)
Qaqwqwrqw

Liczba wypłacanych rocznie rent systematycznie się zmniejsza. W ciągu ubiegłego roku skurczyła się o 50 tys. – informuje "Fakt" powołując się na dane ZUS.

Podczas gdy najniższa renta wynosi 878 zł na rękę, a poniżej 900 zł utrzymać się musi co piąty pobierający to świadczenie, są również tacy, którzy nie muszą "liczyć do pierwszego".

Zobacz: Bolesna prawda o polskich emeryturach. Zobacz, ile dostaniesz ty, a ile Chorwat, Czech czy Słowak

Qaqwqwrqw

Ponad 27 tys. zł dostaje rencista rekordzista w Polsce. To mieszkaniec Piły. Wysoka renta bliska 20 tys. zł wypłacana jest również Poznaniu i w Krakowie. Około 15 tys. w Ostrowie Wielkopolskim, Sosnowcu czy Elblągu.

Waloryzacja emerytur i rent. Zyskają najbiedniejsi:

Zobacz: Problem Polaków na Wyspach. Przez twardy brexit mogą stracić emeryturę

Qaqwqwrqw

To efekt starych przepisów – tłumaczy dziennik. Do wyliczenia wysokości wypłat bierze się bowiem lata z najlepszymi dochodami wskazane przez przyszłego świadczeniobiorcę.

Zobacz: 6330096209544833a.html","index":1,"recommendationType":"","cid":"AAA","csystem":"NCR","ctype":"AAA"}>Władysław Grochowski. Poznajcie milionera z 1700 zł emerytury

Może być to 10 lat w ostatnim 20-leciu pracy, albo 20 lat wybranych z całego życia zawodowego, precyzuje Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ZUS na łamach dziennika.

Zobacz: Matczyne emerytury mają zapewnione finansowanie. Wątpliwości miało Ministerstwo Finansów

Qaqwqwrqw

Przypomnijmy, że średnia renta w Polsce to 1781,95 zł brutto.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw