Trwa ładowanie...
d3yv06h
biura

Resort skarbu chce sprzedać Intraco z Warszawy

Resort skarbu zaprosił inwestorów do negocjacji w sprawie kupna akcji spółki Intraco z Warszawy, stanowiących 85 proc. kapitału zakładowego - poinformowało w środę ministerstwo skarbu. Spółka zajmuje się wynajmem lokali biurowych w stolicy.

Share
d3yv06h

Do Skarbu Państwa należy 100 proc. walorów spółki. Inwestorzy mają czas na składanie ofert do 22 września.

Negocjacje mają dotyczyć głównie ceny za zbywany pakiet akcji oraz proponowanego przez potencjalnego inwestora programu rozwoju spółki. Ma on obejmować m.in. zobowiązania do podwyższenia kapitału, a także zobowiązania inwestycyjne oraz dotyczące ochrony pracowników.

Intraco koncentruje się na wynajmie lokali biurowych na terenie Warszawy. Spółka ma ponad 35-letnie doświadczenie w tym zakresie.

d3yv06h

Firma wynajmuje lokale firmom polskim, zagranicznym oraz instytucjom państwowym. Intraco jest właścicielem biurowca w centrum Warszawy. Biurowiec ma 39 kondygnacji, o łącznej powierzchni przeznaczonej do wynajęcia ponad 20 tys. m kw.

Do Intraco należy również Osiedle Biznesu, położone na warszawskich Bielanach. To pięć budynków o łącznej powierzchni, przeznaczonej do wynajęcia, ponad 7 tys. m kw.

Spółka planuje budowę nowoczesnego budynku o powierzchni biurowej 10 tys. m kw. w centrum Warszawy oraz budowę dodatkowej powierzchni biurowej 3 tys. m kw. na Osiedlu Biznesu. Intraco chce również rozwinąć działalność deweloperską. W miejsce części budynków na Osiedlu Biznesu planowana jest budowa apartamentów na sprzedaż.

"Warszawski rynek, na którym działa Intraco, jest najbardziej rozwiniętym rynkiem biurowym w Polsce z zasobami nowoczesnej powierzchni, szacowanym na ponad 3 mln m kw." - podkreśla resort skarbu.

d3yv06h

Podziel się opinią

Share
d3yv06h
d3yv06h