Trwa ładowanie...
d4ktc5m

Rewolucyjny projekt Integera i Allegro. Wkrótce ruszają testy

Integer rozmawia z Allegro w sprawie platformy do sprzedaży żywności przez internet - ujawnia w rozmowie z Money.pl prezes spółki Rafał Brzoska.

d4ktc5m
d4ktc5m

Właściciel sieci paczkomatów rozmawia z Allegro w sprawie stworzenia platformy do sprzedaży żywności przez internet - ujawnił w rozmowie z WP prezes spółki Integer Rafał Brzoska. Pierwsze lodówkomaty ruszą już za kilka miesięcy. Więcej informacji o Europejskim Kongresie Gospodarczym 2015 w Katowicach:
[

]( http://www.money.pl/sekcja/vii-europejski-kongres-gospodarczy/ )
Allegro stworzy platformę, która umożliwi tradycyjnym sklepom i producentom żywności sprzedawać swoje produkty w internecie, Integer przez sieć paczkomatów, zwanych lodówkomatami, zajmie się dostarczaniem produktów z centrów logistycznych. Pierwsze urządzenia testowo ruszą w drugiej połowie tego roku.

Na początek staną w dużych miastach. Rafał Brzoska przyznaje, że dostarczanie żywności to przyszłość branży. - My zawsze patrzymy, gdzie jest świat. W ten sposób modelujemy, jak będzie wyglądała Polska za 5-10 lat. Obecnie wartościowy udział zakupów online w Polsce wynosi 4,5 proc. W wielu krajach, jak Francja, Wielka Brytania, Niemcy jest to już 10-12 proc. - stwierdza szef Integera. - W ciągu 10 lat online versus fizyczny retail to będzie 40 do 60. Ja zakładam się z bardzo dużą liczbą osób o to, czy to będzie 10 lat czy więcej. Siłą rzeczy motorem napędowym tego będzie rozwój spożywki - przekonuje.
Jak podkreśla szef Integera, Paczkomaty chcą współpracować z jak największą liczbą podmiotów. Spytany, czy na liście kooperantów jest Biedronka, z uśmiechem na twarzy odpowiada, że nie jest w stanie dziś ujawnić firm, które zaczną testy jesienią tego roku. Od roku spekuluje się, że dyskont chce uruchomić sklep internetowy.

Materiał powstał na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.

Pomnażaj swoje oszczędności i wybierz najlepsze konto dla siebie >>

d4ktc5m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ktc5m