Trwa ładowanie...
rezerwy walutowe
07-12-2015 14:58

Rezerwy walutowe w Polsce. W listopadzie to niecałe 100 miliardów dolarów

Na koniec listopada br. oficjalne aktywa rezerwowe Polski, zarządzane przez NBP, wyniosły 92,7 mld euro, a w przeliczeniu na dolary amerykańskie 98,0 mld USD - podał w poniedziałek Narodowy Bank Polski. Poziom rezerw w euro był o 1,1 mld euro wyższy niż w październiku - dodał bank.

Rezerwy walutowe w Polsce. W listopadzie to niecałe 100 miliardów dolarówŹródło: WP.PL, fot: Narodowy Bank Polski / Flickr (CC BY-ND 2.0)
d1giwba
d1giwba

Na koniec listopada oficjalne aktywa rezerwowe Polski, zarządzane przez NBP, wyniosły 92,7 mld euro, a w przeliczeniu na dolary amerykańskie 98 mld dolarów - podał w poniedziałek Narodowy Bank Polski.

Na koniec listopada poziom rezerw był o 1,1 mld euro wyższy niż na koniec października. Stan rezerw wyrażony w dolarach był natomiast o 2,7 mld dolarów niższy niż miesiąc wcześniej.

Narodowy Bank Polski przypomina w komunikacie, że zarządza rezerwami dewizowymi, dbając o maksymalizowanie ich zyskowności, jednak priorytetem jest ich bezpieczeństwo i zachowanie niezbędnego poziomu płynności.

"NBP inwestuje rezerwy w typowe instrumenty stosowane przez banki centralne. Większość w rządowe papiery wartościowe, część w papiery emitowane przez instytucje międzynarodowe oraz agencje rządowe. Niewielka kwota jest utrzymywana w formie lokat w bankach o wysokiej ocenie wiarygodności oraz w złocie" - głosi komunikat banku.

Zobacz też: * *Euro - waluta w kryzysie?

d1giwba
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1giwba