Trwa ładowanie...
dq519p8

Rezydencja Playboya sprzedana za rekordową kwotę

Dom Hugh Hefnera, założyciela Playboya został sprzedany za rekordową kwotę 100 mln dol. Kupił ją Daren Metropoulos – 33 letni sąsiad celebryty. Zawarta umowa przewiduje, że dziennikarz w swojej rezydencji będzie mieszkał aż do śmierci.
Share
Rezydencja Playboya sprzedana za rekordową kwotę
Fot: FREDERIC J. BROWN
dq519p8

Dom Hugh Hefnera, założyciela Playboya, został sprzedany za rekordową kwotę 100 mln dol. – poinformowało money.cnn.com. Kupił ją Daren Metropoulos, 33-letni sąsiad celebryty. Panowie mieszkają obok siebie od 2009 roku.

Początkowo Hefner domagał się kwoty dwukrotnie wyższej, jednak ostateczna stawka i tak czyni posiadłość najdroższym w historii domem sprzedanym w Los Angeles. Poprzedni rekordzista kosztował "zaledwie" 45 mln dol.

Posiadłość zajmuje trzy hektary. Na jej terenie znajduje się dom, w którym od 1971 r mieszka i pracuje dziennikarz. Posiada siedem sypialni, osiem łazienek, piwniczka z winami, sala kinowa, siłownia, kort tenisowy i częściowo kryty basen.

dq519p8

Jednym z koniecznych warunków zawarcia umowy było umieszczenie w niej postanowienia przewidującego, że 90 letni Hefner w swojej posiadłości będzie mieszkał aż do śmierci - informuje cytowany portal. Do tej pory nieruchomość oficjalnie należała do firmy Playboy Enterprises, a słynny dziennikarz wynajmuje ją i regularnie płaci czynsz.

Ogłoszenie o sprzedaży zostało opublikowane w czerwcu. Procedura sprzedaży trwała do dnia dzisiejszego.

dq519p8

Podziel się opinią

Share
dq519p8
dq519p8