Trwa ładowanie...
d145u5l

RN TVP: rządowe zapowiedzi zmian w mediach zagrażają ich stabilności (aktl.)

#
Dochodzą stanowiska wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego oraz Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
#

Share
d145u5l

14.12. Warszawa (PAP) - Publiczne wypowiedzi rządzących o nadchodzących zmianach w mediach publicznych destabilizują je i uderzają w ich interesy ekonomiczne - pisze Rada Nadzorcza TVP w liście do KRRiT. Odpowiedzialny za reformę mediów Krzysztof Czabański odpowiada, że RN boi się o swoją pozycję.

"W sytuacji pojawiających się publicznie enuncjacji dotyczących przyszłości mediów publicznych, destabilizujących ich funkcjonowanie i uderzających w podstawowe interesy programowe i ekonomiczne TVP, zwracamy się do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z prośbą o podjęcie interwencji, celem wyjaśnienia intencji władz państwowych, odnośnie charakteru planowanych regulacji dotyczących mediów publicznych oraz ich zakresu czasowego" - podkreśliła RN TVP w piśmie skierowanym do przewodniczącego KRRiT Jana Dworaka.

Jak zaznaczyła, RN szczególnie niepokoją reakcje na rządowe zapowiedzi klientów reklamowych TVP, ponieważ "wielu z nich zachowuje wstrzemięźliwość w swoich decyzjach dotyczących funduszy reklamowych, lokowanych u nadawcy publicznego".

d145u5l

"W obecnej strukturze finansowania, w której dochody reklamowe stanowią zdecydowaną większość, brak odpowiednich wpływów z reklam grozi ekonomicznej stabilności TVP" - dodano.

"W żadnej z zapowiedzi nie było mowy o zniknięciu mediów publicznych z rynku reklam" - powiedział PAP jeden z autorów planowanej reformy mediów publicznych, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Krzysztof Czabański, odnosząc się do pisma RN TVP.

"Rada Nadzorcza wie, że po tej reformie nie ma dla niej miejsca w mediach publicznych, więc krzyczy, bojąc się o siebie. Reklamodawcy świetnie wiedzą, że te media będą silniejsze po przeprowadzeniu reformy i będą lepszym nośnikiem reklam. Dlatego myślę, że reklamodawcy tym chętniej będą tam przychodzić" - zaznaczył Czabański.

Z kolei rzeczniczka KRRiT Katarzyna Twardowska powiedziała PAP, że pismo RN TVP już wpłynęło do regulatora, który "odniesie się do niego po zapoznaniu się z jego treścią".

d145u5l

Podziel się opinią

Share
d145u5l
d145u5l