Trwa ładowanie...
robaki
02-12-2013 12:18

Robaki w Mieszance Wedlowskiej

Małżeństwo z Brzeska w cukierkach "Pierrot" Mieszanki Wedlowskiej znalazło ohydne robaki. Sprawę bada sanepid oraz Wedel. Firma broni się, że do zanieczyszczenia mogło dojść w sklepie - o sprawie poinformowała "Gazeta Krakowska".

Robaki w Mieszance WedlowskiejŹródło: Fotolia, fot: lp
d4bqm32
d4bqm32

Według informacji klientów, którzy nagłośnili sprawę białe robaki były obecne wyłącznie w cukierkach typu Pierrot. Trefną partię cukierków wycofano już ze sklepu w Brzesku. Małżeństwo postanowiło powiadomić media i sanepid.

Jak czytamy na stronie internetowej "Gazety Krakowskiej" dziennikarze na własne oczy zobaczyli robaka wychodzącego z rozpakowanego cukierka.

Sanepid uspokaja, że robaki nie zagrażają zdrowiu. Inspektorzy badają skalę zjawiska i sprawdzają okoliczności zanieczyszczenia cukierków.

Pochodzenie robaków próbuje ustalić również Wedel, który nie przesądza, że wina leży po jego stronie. - W wielu przypadkach, zarówno naszych, jak i konkurencji, często okazuje się, że do zanieczyszczenia doszło poza firmą. Na przykład u hurtownika albo w sklepie. Sprzedawcy często nie wybierają wszystkich cukierków z pojemników, dorzucając kolejne. Na dnie cały czas pozostają więc nieświeże sztuki, przez co dochodzi do takich sytuacji, jak w Brzesku - mówi Magdalena Kołodziejska, kierowniczka komunikacji w LOTTE Wedel.

d4bqm32

W sklepie, który sprzedał robaczywe cukierki, czekają na wyniki postępowania sanepidu. - Pan Aleksander i pani Anna to nasi stali klienci. Ubolewam nad tym, co się stało. Nigdy wcześniej nie mieliśmy takiego przypadku - twierdzi Marek Kokoszka, prezes zarządu PSS Społem w Brzesku. - W naszych sklepach obowiązuje wysoki reżim jakościowy. Niestety, nie wszystkiemu da się zapobiec. Zwłaszcza jeżeli do zanieczyszczenia doszło w innym miejscu - czytamy w "Gazecie Krakowskiej"

d4bqm32
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bqm32