Trwa ładowanie...

Robią objazd na zakopiance. Zmiana organizacji ruchu potrwa aż do końca czerwca

Na zakopiance, na odcinku od Rdzawki do Nowego Targu, w czwartek zostanie wprowadzony objazd - informują drogowcy. Zmiana w organizacji ruchu jest potrzebna, by w tym miejscu wznieść podpory wiaduktu, który powstanie nad dotychczasową drogą. Przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad proszą kierowców o ostrożność.

Robią objazd na zakopiance. Zmiana organizacji ruchu potrwa aż do końca czerwca Robią objazd na zakopiance. Zmiana organizacji ruchu potrwa aż do końca czerwca Źródło: GDDKiA
d49rbly

Z powodu prac nad nową, dwujezdniową zakopianką, trzeba zrobić objazd na starym odcinku trasy pomiędzy Rdzawką a Nowym Targiem - podaje RMF24. Objazd będzie obowiązywał od czwartku aż do końca czerwca.

W tym czasie przy zamkniętym odcinku będą powstawały podpory, które będą dźwigały zaplanowany nad tą trasą wiadukt nowej zakopianki. Będą też prowadzone prace ziemne.

Uwaga na wielkie maszyny

Jak mówią drogowcy, cytowani przez portal, kierowcy są proszeni o stosowanie się do postawionych znaków i o zachowanie szczególnej ostrożności - na budowę będzie bowiem dojeżdżał ciężki sprzęt.

d49rbly

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Stopy procentowe w górę. "Raty będą wyższe o kilkaset złotych"

W ramach budowy drogi krajowej 47 na odcinku Rdzawka - Nowy Targ powstaje dwujezdniowa droga o długości 16,1 km. Jak tłumaczy GDDKiA, projektowana droga przebiega w nowym śladzie, zaplanowano 4 bezkolizyjne węzły drogowe, 22 obiekty inżynierskie (mosty, wiadukty, estakady).

W ramach prac zostaną przebudowane drogi lokalne, drogi dojazdowe i poprzeczne, umożliwiające połączenie z istniejącą siecią dróg lokalnych. Budowa odcinka Rdzawka - Nowy Targ jest częścią większej inwestycji - budowy drogi krajowej nr 47 Rabka Zdrój - Zakopane.

d49rbly

Dojazd w Tatry ma być wygodniejszy

W efekcie prowadzonych inwestycji połączony zostanie Kraków z Nowym Targiem, na całym przebiegu, drogą dwujezdniową. Ma to kluczowe znaczenie ze względu na czas przejazdu i bezpieczeństwo ruchu dla wszystkich osób wyjeżdżających z różnych regionów kraju na Podhale i pod Tatry.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d49rbly
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49rbly