Trwa ładowanie...
d1pr5bp

Robyg chce debiutować we Wrocławiu w 2017 r. z szerszą ofertą

Warszawa, 09.11.2015 (ISBnews) - Robyg zakłada, że planowany na 2017 r. debiut na rynku wrocławskim odbędzie się z 2-3 inwestycjami w ofercie, wynika z wypowiedzi wiceprezesa i dyrektora finansowego Artura Ceglarza. Spółka chce także dokupić gruntów m.in. na prawym brzegu Wisły w Warszawie. W tym roku wydała na działki już ok. 200 mln zł.

Share
d1pr5bp

"Na 2017 rok planujemy wejście do Wrocławia. To atrakcyjny rynek, ma dobrą renomę, jeśli chodzi o planowanie przestrzenne. Mamy tam działkę o powierzchni ok. 5 ha, pod koniec 2016 r. będzie doprowadzona do niej infrastruktura i na to czekamy. Rozpoczynając tę inwestycję chcielibyśmy mieć dokupione 1-2 lokalizacje, żeby we Wrocławiu ruszyć z 'większą masą'" - powiedział Ceglarz dziennikarzom podczas uroczystości inauguracji osiedla Green Mokotów w Warszawie.

Jeśli chodzi o zakupy gruntów w innych miastach, Robyg może jeszcze do końca br. zakontraktować działki warte kilkadziesiąt milionów złotych.

"Cały czas się przyglądamy okazjom, interesuje nas druga strona Warszawy, głównie Praga, tam analizujemy kilka ciekawych projektów. Jeśli będą cenowo atrakcyjne, to chętnie byśmy jeszcze dokupili ziemi po prawej stronie Wisły" - powiedział Ceglarz.

d1pr5bp

"Nie mamy sztywnego budżetu [na zakupy gruntów], patrzymy raczej na okazje. Środki finansowe są, z obligacji i gotówki na rachunkach. W tym roku zakontraktowaliśmy gruntów za ok. 200 mln zł, jeszcze jest szansa, że dalsza kontraktakcja się pojawi. Kilkadziesiąt milionów złotych wydatków jeszcze w tym roku jest nadal możliwe" - podsumował CFO Robyga.

Robyg to deweloper realizujący inwestycje w Warszawie i Gdańsku, notowany na rynku głównym warszawskiej giełdy od listopada 2010 roku. W 2014 r. spółka miała 409,32 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

d1pr5bp

Podziel się opinią

Share
d1pr5bp
d1pr5bp