Trwa ładowanie...
d3gv5bq
d3gv5bq

Robert Kamiński

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Zdjęcie

Robert Kamiński to polski przedsiębiorca, który stworzył dwie bardzo znane marki w kraju: Kamis oraz Irving Tea.

Życiorys

Robert Kamiński urodził się w 1964 roku, z wykształcenia jest ekonomistą.

W 1991 roku założył firmę Kamis, która obecnie jest jedną z najpopularniejszych marek przypraw oraz musztard w Polsce. Koncern rósł w siłę przez 20 lat, ale w 2011 roku został sprzedany amerykańskiej, konkurencyjnej firmie McCormick za 830 mln zł. Ta transakcja sprawiła, że Robert Kamiński pojawił się w rankingach najbardziej bogatych Polaków.

Kamiński przyznaje, że firma Kamis powstała nie tylko z chęci założenia własnego biznesu, ale także dzięki wrodzonej spostrzegawczości i analizie rynku, która pozwoliła wybrać mu odpowiednią niszę przemysłu spożywczego, czyli przyprawy tradycyjne. Początkowo Kamiński nie dysponował wystarczającym kapitałem, ale dzięki temu, że bank udzielił mu sporego i ryzykownego kredytu, firma mogła zacząć raczkować.

Firmą Kamis zaczęli interesować się zagraniczni potentaci tego segmentu rynkowego już w latach 90., a wśród nich znalazł się właśnie koncern McCormick. Kamiński prowadził negocjacje z przedstawicielami McCormicka tak długo, ażeby uniemożliwić im wejście na polski rynek. Dopiero w 2011 roku transakcja została sfinalizowana.

Robert Kamiński stworzył również markę Irving Tea z części firmy Kamis, która nie została sprzedana Amerykanom. Herbaty Irving, w przeciwieństwie do przypraw Kamis, nie odniosły tak dużego sukcesu.

Dodatkowo Kamiński miał swoje udziały w spółce Amber Spark, a obecnie jest jednym ze wspólników w spółce Zielona Skarpa.

Majątek

Fortuna Roberta Kamińskiego liczy w 2017 roku 830 mln zł. W stosunku do roku 2016 kwota ta się nie zmieniła.

Miejsce w rankingu najbogatszych Polaków

Robert Kamiński zajmuje w 2017 roku 43. miejsce w rankingu najbogatszych Polaków. Tuż za nim znajdują się bracia Gugałowie z kwotą 829 mln, a tuż przed nim – na miejscu 42. – plasuje się rodzina Kaczmarków, posiadająca fortunę w wysokości 832 mln zł.

d3gv5bq
d3gv5bq
d3gv5bq
d3gv5bq