Trwa ładowanie...

Rolnicy złożyli do tej pory 225 tys. wniosków o dopłaty bezpośrednie

Rolnicy złożyli do tej pory 225 tys. wniosków o tegoroczne dopłaty bezpośrednie. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje dokumenty od 15 marca do 17 maja br.

Rolnicy złożyli do tej pory 225 tys. wniosków o dopłaty bezpośrednieŹródło: Jupiterimages
d2zftir
d2zftir

Agencja liczy, że w tym roku o takie wsparcie będzie się ubiegało mniej więcej tyle samo osób co przed rokiem, czyli ok. 1,4 mln.

Jak dowiedziała się PAP w biurze prasowym Agencji, do połowy kwietnia ubiegłego roku zebrano 231 tys. dokumentów. Najwięcej wniosków zwykle wpływa w maju.

Dotychczas najwięcej wniosków dostarczyli rolnicy z woj. mazowieckiego - 31,5 tys., lubelskiego - 27,5 tys. oraz małopolskiego - 25 tys. Sporym zainteresowaniem cieszą się nowe dopłaty do upraw roślin strączkowych oraz dotacje do hodowli krów. O te pierwsze do 7 kwietnia wpłynęło 6,2 tys. wniosków, a drugie - 18,5 tys.

Rolnicy starający się w tym roku o przyznanie płatności bezpośrednich wypełniają tylko jeden formularz, na którym wnioskują o 12 różnych płatności - m.in. o dopłaty rolnośrodowiskowe czy uzupełniające.

d2zftir

Do osób, które ubiegały się o płatności obszarowe w ubiegłym roku, ARiMR wysłała na początku tego roku tzw. wnioski "spersonalizowane" - formularze częściowo wypełnione już przez pracowników Agencji, którzy wpisali informacje znajdujące się we wcześniejszych wnioskach.

Ci, którzy nie starali się o dopłaty w ubiegłym roku, wypełniają wniosek samodzielnie. Formularz mogą uzyskać w biurze powiatowym ARiMR lub wydrukować go ze strony internetowej.

Agencja przyjmuje wnioski do 17 maja. Po tym terminie można jeszcze dostarczyć dokumenty, ale nie później niż do 11 czerwca. Jednak za każdy dzień opóźnienia dopłata będzie pomniejszana o 1 proc. Wypłata pieniędzy, jak co roku, rozpocznie się 1 grudnia br.

d2zftir
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zftir

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj