Trwa ładowanie...
d1xyrq9
kryzys

Rosja wydała 3 biliony rubli na walkę z kryzysem

Rosja wydała 3 biliony rubli na walkę z kryzysem - powiedział premier Rosji Władimir Putin, w dokumentalnym filmie "Kryzys 2008. Uratować Rosję", wyemitowanym na kanale "Rossija 1".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosja wydała 3 biliony rubli na walkę z kryzysem
(AFP)
d1xyrq9

- W całości na działania antykryzysowe wydaliśmy 3 biliony rubli (ponad 95 mld dol. - PAP) - powiedział Putin. - To jest kolosalna kwota, ale jej część udało nam się już odzyskać, nawet z zyskiem - dodał.

Rosyjski premier zaznaczył, że udało się w dwóch trzecich odbudować gospodarkę do poziomu z przed kryzysu.

- Udało nam się odbudować gospodarkę do dwóch trzecich jej poziomu sprzed kryzysu. Kurs rubla się stabilizuje, natomiast rezerwy dewizowe zaczęły rosnąć.

d1xyrq9

Jak powiedział Putin, ważne były niektóre fundamentalne sprawy, o charakterze strukturalnym, które miały miejsce w ostatnich latach. Na przykład w czasach kryzysu wiele przedsiębiorstw z sektora realnego ograniczyły zaciąganie kredytów na zachodzie dodatkowo zaczęły wprowadzać nowe technologie, optymalizowały zatrudnienie oraz przekwalifikowywały pracowników.

Premier zaznaczył, że Rosja przygotowuje się do drugiej fali kryzysu, która "może nie nastąpić. - Dodał, że "już dawno wydałem dyspozycje żeby przygotować wszystko, co byłoby potrzebne, jeżeli taka sytuacja nastąpi. Robimy projekty ustaw i projekty przepisów, tak na wszelki wypadek. Niech leżą, gdy będzie to konieczne, wszystko wykorzystamy".

- Rosja jest krajem, którego stabilność nie podlega wątpliwości" - powiedział Putin. - Mamy wystarczająco dużo zasobów naturalnych, produkcyjnych, przemysłowych, oraz własność intelektualną, aby zminimalizować skutki związane z ewentualnymi wstrząsami globalnymi - podkreślił szef rosyjskiego rządu.

d1xyrq9

Podziel się opinią

Share
d1xyrq9
d1xyrq9