Trwa ładowanie...
d3ca2mx
d3ca2mx

Rosja z sojusznikami nie wejdzie do WTO

Najważniejsze rosyjskie media komentują plany Rosji, Kazachstanu i Białorusi, które w ramach Związku Celnego chcą wspólnie starać się o wejście do Światowej Organizacji Handlu. Według rosyjskich władz, dzięki unii celnej uda się szybciej wejść do Światowej Organizacji Handlu.
Share
d3ca2mx

W opinii mediów Rosja niweczy w ten sposób 16 lat rozmów akcesyjnych do WTO. Jak argumentuje dziennik "Kommiersant", z "nowymi sojusznikami" czyli Kazachstanem i Białorusią , Rosja nie znajdzie się szybko w Światowej Organizacji Handlu. Gazeta zauważa też, że niektórzy eksperci są sceptyczni co do możliwości powstania nowego Związku Celnego. Jego tworzenie miałoby zakończyć się do 1 lipca 2011 roku.

Portal internetowy "Gazieta.Ru" zwraca z kolei uwagę, że na razie nie wiadomo, na bazie jakich ustaleń będą prowadzone rozmowy w sprawie wspólnego wstąpienia Rosji, Kazachstanu i Białorusi do WTO. Zdaniem portalu, może stać się również tak, ze proces akcesyjny rozciągnie się na lata. "W wyniku stworzenia Związku Celnego mogą stracić nie tylko zachodnie firmy z sektora finansowego i usług, lecz także - rosyjscy metalurdzy i branża chemiczna" - pisze "Gazeta Ru". Portal konkluduje jednak, że w warunkach kryzysu straty te nie będą zbyt duże.

d3ca2mx

Podziel się opinią

Share
d3ca2mx
d3ca2mx