Trwa ładowanie...
d198q27

Rossmann ostrzega przed fałszywymi promocjami

Chcesz wygrać Voucher do Rossmanna o wartości 5 tys. zł? Uważaj by twojej naiwności nie wykorzystali oszuści.
Share
Rossmann ostrzega przed fałszywymi promocjami
Źródło: Print Screen
d198q27

Chcesz wygrać voucher do Rossmanna o wartości 5 tys. zł? Uważaj, by twojej naiwności nie wykorzystali oszuści.

"Twój adres email został wyselekcjonowany! Prosimy upewnij się, że zgłosiłeś się po odbiór voucher. Jeżeli tego nie zrobisz, trafi on do kolejnego szczęśliwego zwycięzcy" - takie wiadomości (oryginalna pisownia zachowana - przyp. red.) od pewnego czasu trafiają do skrzynek mailowych w całej Polsce. O jakim voucherze mowa? Obok tekstu znajdziemy zdjęcie karty podarunkowej Rossmann o wartości 5000 zł oraz logo największej sieci drogerii w Polsce.

Rossmann jednak nie ma nic wspólnego z tą promocją, którą przeprowadzono bez jego wiedzy i zgody. - O problemach z fałszywymi voucherami wiemy już od około miesiąca - mówi Eliza Dorosz-Panek, rzecznik prasowy sieci. - Złożyliśmy też zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej Łódź-Bałuty z wnioskiem o wszczęcie postępowania w sprawie o popełnienie przestępstwa. O stosowaniu niedozwolonych praktyk konsumenckich zawiadomiony został Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów - dodaje.

d198q27

Czytaj także: Rossmann chce mieć tysiąc drogerii »

 (fot. Print Screen)
Źródło: (fot. Print Screen)

Kto za tym wszystkim stoi?

Organizatorem promocji jest firma Crosmo B.V. z siedzibą w Amsterdamie, a mailing rozsyła Zrodlo Rrabatow (pisownia oryginalna) z hiszpańskiej Barcelony. Pomimo tak międzynarodowego towarzystwa uczestnicy promocji mogą liczyć na słony rachunek wystawiony w polskich złotych.

d198q27

O co chodzi? Po przejściu na stronę promocji jesteśmy proszeni o odpowiedź na proste pytanie i podanie numeru telefonu. Jeżeli zaakceptujemy warunki promocji trzy razy w tygodniu otrzymamy SMS-a premium, za którego zapłacimy 6,15 zł. Ale to nie wszystko.

"Aby stanąć przed szansą wygrania nagrody promowanej na stronie serwisu, należy pozostać aktywnym w usłudze Subskrypcyjnej przez cały okres trwania (01-02-2014 do 01-07-2014) oraz wysłać drogą mailową odpowiedź na pytanie: "Dlaczego uważasz, że to Ty powinieneś zostać zwycięzcą tej nagrody?" - czytamy w regulaminie konkursu. Z prostego rachunku wynika, że aktywność przez cały czas trwania promocji oznacza koszty ok. 400 zł. Można też założyć, że ci którzy dołączą później, nie mają szans na nagrodę.

Niestety, nie do końca nie wiadomo, co jest nagrodą. W regulaminie promocji nie znajdziemy informacji o karcie podarunkowej Rossmanna na 5 tys. zł. Lista nagród obejmuje "bon upominkowy" o wartości 2 tys. zł i "gadżety" o wartości 2,5 tys. zł.

W razie jakichkolwiek wątpliwości możemy zadzwonić na polską infolinię i nagrać wiadomość na automatycznej sekretarce. Organizatorzy zapewniają, że za pośrednictwem infolinii można zrezygnować z usługi.

d198q27

Nie daj się skusić

Od promocji, których zasady nie są do końca jasne, a wartość i rodzaj głównej nagrody niepewna, najlepiej trzymać się z daleka.

- Chciałabym podkreślić, że informacje o wszystkich promocjach i konkursach firmy Rossmann SDP Sp. z o.o., znajdują się na naszym portalu rossnet.pl i miesięczniku Skarb. Rossmann SDP SP. z o.o. nie wymaga żadnych dodatkowych opłat za udział organizowanych przez nas promocjach - przypomina Eliza Dorosz-Panek.

Czytaj także: Czy Biedronka ma kłopoty? »

d198q27

Podziel się opinią

Share
d198q27
d198q27