Trwa ładowanie...
d2jggp8
pawlak
05-10-2012 11:50

Rostowski: Rozmowy ws. VAT zakończyły się dobrze

Minister finansów Jacek Rostowski, pytany w piątek przez dziennikarzy o czwartkową rozmowę z premierem Tuskiem i wicepremierem Pawlakiem ws. VAT, odpowiedział: zakończyła się "dobrze". Nie ujawnił jednak szczegółów.

d2jggp8
d2jggp8

Minister finansów Jacek Rostowski, pytany w piątek przez dziennikarzy o czwartkową rozmowę z premierem Tuskiem i wicepremierem Pawlakiem ws. VAT, odpowiedział: zakończyła się dobrze. Nie ujawnił jednak szczegółów.

- Państwo wszystkiego się dowiecie w expose premiera. Jak państwo wiecie, bardzo dobrze nam się w koalicji współpracuje. Mamy potrzebę właśnie takich ważnych i intensywnych rozmów koalicyjnych. Myślę, że przekonujemy się nawzajem - powiedział minister. Dodał, że jak zawsze w takich dyskusjach końcowy efekt jest lepszy niż ten, który byłby efektem przyjęcia propozycji jednej albo drugiej strony.

Czwartkowe spotkanie premiera Donalda Tuska z wicepremierem, ministrem gospodarki Waldemarem Pawlakiem oraz ministrem finansów Jackiem Rostowskim dotyczyło rozliczeń VAT. Trwało ok. półtorej godziny. Po spotkaniu nie wydano oficjalnego komunikatu.

Wieczorem w czwartek, już po spotkaniu, rzecznik PSL Krzysztof Kosiński, pytany o spotkanie, powiedział PAP: - Rozmowy były rzeczowe i będą kontynuowane.

d2jggp8

Spotkanie dotyczyło proponowanych przez Pawlaka rozliczeń VAT tzw. metodą kasową, która przewiduje, że podatek odprowadza się dopiero wtedy, gdy kontrahent zapłaci fakturę, nie później jednak niż 90 dni od dostawy towaru lub wykonania usługi.

Na temat tych propozycji Pawlak i Rostowski rozmawiali też w czwartek przed południem.

Propozycja zmian w rozliczeniu podatku VAT znajduje się w przygotowanych przez resort gospodarki założeniach do ustawy o redukcji niektórych obciążeń administracyjnych. Ludowcy przekonują, że dziś mamy tylko pozornie kasowy VAT, bo jeśli płatnik nie otrzyma zapłaty za fakturę po 90 dniach, to i tak musi zapłacić podatek. Rozszerzenia metody kasowej VAT chce też Ruch Palikota.

d2jggp8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jggp8